НБУ оголосив про різке зниження облікової ставки

НБУ оголосив про різке зниження облікової ставки

Фото: Пресс-центр НБУ

НБУ продовжив цикл зниження ставки

Нацбанк бачить можливість для додаткового зниження облікової ставки вже на найближчому засіданні.

Національний банк України знизив облікову ставку до рівня 16% з 20%, на якому він утримував її з 14 вересня. Про це повідомляється на сайті регулятора у четвер, 26 жовтня.

“Правління Національного банку України ухвалило рішення з 27 жовтня 2023 року встановити облікову ставку на рівні 16%, зрівнявши її зі ставкою за депозитними сертифікатами (ДС) овернайт. У такий спосіб Національний банк модернізує свій операційний дизайн монетарної політики за системою “нижньої межі”, – йдеться у повідомленні.

Ставки за іншими операціями НБУ з банками встановлені таким чином:

  • ставка за тримісячними ДС дорівнюватиме “обліковій ставці + 4 в. п.” (20%);
  • ставка за кредитами рефінансування дорівнюватиме “обліковій ставці + 6 в. п.” (22%).

Отже, фактично рівні ставок за операціями НБУ з банками залишаться незмінними, зазначають у Нацбанку.

“Модернізація операційного дизайну монетарної політики посилить сигнальну роль облікової ставки в умовах структурного профіциту ліквідності. Такі зміни, зокрема, дадуть змогу НБУ утримувати короткострокові гривневі міжбанківські ставки близькими до облікової ставки. У результаті зросте спроможність НБУ впливати на очікування економічних агентів та мотиви їхньої економічної поведінки”, – йдеться у повідомленні.

Водночас утримання незмінними ставок за операціями НБУ з банками узгоджується з необхідністю збереження привабливості гривневих інструментів, що важливо для забезпечення помірної інфляції та курсової стійкості на прогнозному горизонті, зазначив регулятор.

“За умови відсутності ознак погіршення балансу ризиків, а також успішної адаптації учасників ринку до нового валютного режиму НБУ бачить можливість додаткового зниження облікової ставки на найближчому засіданні”, – додали у Нацбанку.

Таким чином, НБУ продовжив цикл зниження ставки, який розпочався у липні після річної перерви і утримування показника на рівні 25%

Облікова ставка – еквівалент вартості грошей в економіці. За цією ставкою НБУ надає кошти комерційним банкам, а ті, у свою чергу, кредитують фізосіб та юридичних осіб. Отже, облікова ставка впливає на вартість кредитних ресурсів. Підвищення облікової ставки говорить про зростання рівня інфляції та падіння темпів економічного зростання в країні.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp