Група Метінвест почала виробляти мінні трали для танків

Група Метінвест почала виробляти мінні трали для танків

Фото: пресс-служба Метинвест

Перші трали вже передані військам

Інженери групи вдосконалили протимінні трали конструкції КМТ-7, зробивши свій аналог – парні катки з кріпленням на танки.

Група Метінвест налагодила серійне виробництво протимінних тралів, які кріпляться на танки для знешкодження та підриву протитанкових та протипіхотних мін. Перші трали вже передали підрозділам Національної гвардії та Збройних сил України, запланований обсяг виробництва – до п’яти тралів на місяць, повідомляє прес-служба Метінвесту.

“Протимінні трали аналогічної до КМТ-7 конструкції після проходження всіх необхідних тестів від Міністерства оборони України передали до використання підрозділам Національної гвардії та ЗСУ. Це суто український продукт, що виготовляється з української сталі на підприємствах групи Метінвест в Україні у межах ініціативи Сталевий фронт бізнесмена Ріната Ахметова”, – говориться в повідомленні.

За інформацією Метінвеста, інженери групи вдосконалили протимінні трали конструкції КМТ-7, зробивши свій аналог – парні катки з кріпленням на танки.

Собівартість виготовлення одного трала становить близько 2,5 млн грн з урахуванням додаткового обладнання для екіпажів танків, що потрібне для монтажу. Вага одного комплекту катків сягає 6,5 тонн, розмір – 3,77 х 3,44 метра. За нормативами ЗСУ, один трал має витримувати 4-5 підривів протитанкових мін. Оскільки трали працюють у парі, обидва мають витримувати від 8 до 10 підривів. Трал штатно кріпиться на основні боєві танки ЗСУ.

“Наші захисники щодня ризикують життям, долаючи мінні поля, які стали однією з найбільших перешкод для нашого контрнаступу. Ми хочемо допомогти зберегти техніку, а найголовніше – зберегти життя українських воїнів. Тому ми розпочали виробництво мінних тралів для ЗСУ. Ці трали пройшли всі випробування і вже використовуються на найгарячіших ділянках фронту, приймаючи на себе детонацію мін замість танків і броньованих машин. Це лише перший крок для Метінвесту у великому проєкті зі сприяння розмінуванню України. Ми робили й продовжимо робити все, щоб допомогти нашій країні перемогти та повернути мир на нашу землю”, – прокоментував Ахметов початок виробництва нового для його групи військового обладнання.

Нагадаємо, раніше група Метінвест налагодила серійне виробництво “ловців Ланцетів” – інженерних споруд-укриттів для захисту військової техніки від атак ворожих дронів. До цього стало відомо, що підприємства Ахметова налагодили серійне виробництво макетів військової техніки, які відвертають увагу рашистів від справжньої техніки.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp