В ОП вказали на користь “дуже легкої” девальвації

В ОП вказали на користь  дуже легкої  девальвації

Фото: Пресслужба президента України

Ростислав Шурма пояснив, чому може бути користь від помірної девальвації гривні

Це буде корисно і для бюджету, і для конкурентоспроможності експортерів, зазначив Ростислав Шурма.

Для економіки України може бути корисною легка контрольована девальвація. Таку особисту точку зору озвучив заступник глави Офісу президента Ростислав Шурма в інтерв’ю для Інтерфакс-Україна, оприлюдненому у середу, 27 вересня.

“Щодо курсу, напевно, з огляду на рівні інфляції, які є в нас і в інших державах, така дуже легка контрольована девальвація на незначні відсотки, напевно, буде корисною для економіки”, – заявив він.

Шурма уточнив, що йдеться про можливу девальвацію гривні “на кілька десятків копійок, на пів гривні, на гривню”.

“Це буде корисно і для бюджету, і для конкурентоспроможності наших експортерів. І це оживлятиме економічну активність”, – додав заступник глави ОП.

Щодо облікової ставки, то, на його думку, за річної інфляції 8,6% облікова ставка на рівні 22% була занадто високою.

“Це означало, що реальна облікова ставка у нас становить 13%. Ви мені назвіть хоч одну державу у світі, де є позитивна реальна облікова ставка? У кожній країні, практично у всіх країнах, інфляція вища, ніж облікова ставка. І це норма для цього періоду постковідної інфляції та нормалізації”, – зазначив Шурма.

На його думку, зниження Нацбанком облікової ставки до 20% у вересні теж видається занадто консервативною політикою.

“Стабільність – це пріоритет номер один. Але що таке стабільність? Стабільність – це не означає фіксовану облікову ставку, фіксований курс, фіксоване ще щось. Це означає прогнозованість насамперед і відчуття того, що все працюватиме”, – озвучив свою особисту точку зору Шурма.

Нагадаємо, проєкт держбюджету України на 2024 рік базується на середньорічному курсі гривні 41,4 грн/$1. У свою чергу НБУ утримує його на рівні 36,57 грн/$1 з кінця липня минулого року.

Раніше у Мінфіні висловили занепокоєння через міцну гривню. Після цього її курс почав знижуватися. Але у вівторок гривня зміцнилася.

Також стало відомо, що Нацбанк два тижні продає рекордні об’єми валюти на міжбанку.

Новини від Корреспондент.net в Telegram. Підписуйтесь на наш канал https://t.me/korrespondentnet