Віддайте борги і починайте нову справу: що треба знати про день Іуди

2 липня – день пам’яті Юди, брата Господнього.

Іуда був одним з братів Ісуса Христа, які не визнавали його божественну істоту. Одного разу їх батько – Йосип Обручник – ділив між синами землю і захотів видати Ісусу частину землі, хоча він був народжений преприродно від Діви Марії. Брати чинили опір цьому, і тільки Іаків погодився поділити свою частку з Сином Божим, за це був названий братом Господнім. Пізніше і Іуда повірив у Спасителя, як в Месію, і за щирість свою був обраний одним з 12 учнів.

Пам’ятаючи свій гріх, Іуда не вважав себе гідним імені брата Господнього і в посланнях іменував себе братом Іакова. Після вознесіння Ісуса Христа Іуда відправився з проповіддю Євангелія по світу. Писав грецькою мовою послання, в яких детально описував суть вчення Христа.

Іуда був страчений близько 80-го року у Вірменії, де його розіп’яли на хресті і пронизали стрілами.

Також 2 липня вшановують святого Зосима. Жив у Фракії і перебував на військовій службі. Почувши, що християн переслідують, кинув армію і присвятив себе молитві. Імператор дізнався, що воїн зрадив його, залишивши службу і приєднавшись до віруючих. На суді Зосима відмовився принести жертву язичницьким богам. За це його довго мучили, а потім поклали на розпечене мідне ложе. Зосима ліг на нього, створивши знамення хреста, але залишився неушкоджений.

По дорозі з міста імператор наказав взути Зосиму в залізні сандалі, з вбитими в підошву цвяхами, і повів за собою. Потім мученика ув’язнили в темницю і морили голодом. Весь цей час Ангели допомагали йому, даючи сили, хліб і воду. В кінці, після того, як Зосима знову відмовився від язичницьких богів, йому відрубали голову.

У свідомості наших пращурів він був не відокремленим від Соловецького Чудотворця Зосими, який разом з чудотворцем Саватієм шанується як покровитель бджільництва.

На честь пам’яті святого сьогодні відзначається народне свято 2 липня – Зосима Пчільник.

У році кілька днів пов’язані зі святим Зосимою покровителем бджіл, і всі вони відрізняються прикметами і обрядами для бджолярів. Так, на липневого Зосиму бджоли починають мед заносити, стільники заливати, тому пасічники намагалися даремно їх не турбувати. На пасіці обов’язково розміщували разом з заселеними вуликами порожні, щоб ніхто, крім самого господаря, не знав, скільки їх насправді.

Прикмети 2 липня:

Якщо бджоли купчасто летять до своїх вуликів скоро буде дощ.

Бджоли сидять на стінках вуликів до сильної спеки.

Перед посухою бджоли стають злішими, частіше жалять.

Без Бога не до порога, а без Зосими-Саватія не до вулика.

Липневе свято Зосима і Сава Бджільники – це час, коли бджоли збирають пилок з рослин. Пасічники намагаються їх не турбувати. Наші предки в цей день спостерігали за природою:

бджола полетіла на хліб або фруктові дерева – буде урожай;

намалюйте на аркуші паперу бджолу, капніть трохи меду, згорніть і сховайте малюнок в гаманець – будуть водитися гроші;

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Які головні релігійні свята в липні: церковний календар

бджоли на стінках вуликів сидять – до спеки, стають злішими, частіше жалять – до посухи;

веселка ввечері – до гарної погоди.

Сон з 1 на 2 липня – віщий, виповниться протягом 10 днів.

Що сьогодні не можна робити

Згідно з народними прикметами, цієї дати не можна вбивати бджіл, інакше може розвинутися цукровий діабет.

Досвідчені пасічники сьогодні не рахують бджіл бояться, що після такої дії їхня кількість зменшиться. Давати і продавати мед 2 липня теж не можна – самі потребуватимете продовольства. Те саме стосується й грошей.

Що треба робити 2 липня

Православні віруючі сьогодні можуть помолитися святим Зосимі та Саві за благополуччя в сім’ї, матеріальний достаток та міцне здоров’я. За старих часів люди читали змови над вуликами, щоб урожай меду був багатим.

Також сьогодні можна розпочинати будь-які справи – вони матимуть успіх. Якщо у вас є борги, то 2 липня – вдала дата, щоб їх роздати.

1 липня віряни вшановують мучеників Леонтія, Іпатія та Феодула. Цього дня не можна витрачати багато грошей. Заборонено лаятися, сперечатися, сваритися.

Не дозволяйте собі лінуватися.