В РНБО прокоментували вихід “вагнерівців” із Бахмута

Частина найманців приватної військової компанії “Вагнер” насправді виходить із міста Бахмут Донецької області.

Після перегрупування вони продовжать воювати, але в інших трьох місцях, заявив секретар Ради національної безпеки і оборони Олексій Данілов, пише ВВС. Відповідаючи на питання, чи справді “вагнерівці” покидають територію міста-фортеці, він відповів:

“Так. Але це не означає, що вони перестануть воювати з нами. Вони збираються більше зосередитися на інших фронтах. Вони перегруповуються в інших трьох точках”.

Данілов підтримав рішення Збройних сил України утримувати Бахмут протягом тривалих місяців, попри те, що битва за місто коштувала життя багатьом українським солдатам.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Генштаб повідомив останні новини з передової

“Бахмут це наша земля, наша територія, і ми повинні її захищати. Якщо ми почнемо залишати кожен населений пункт, це може привести нас до нашого західного кордону. Як того і хотів російський диктатор Володимир Путін ще з перших днів війни”, сказав секретар РНБО.

Українські військові продовжують контролювати невелику частину міста, однак важливо пам’ятати, що Бахмут відіграв велику роль у цій війні, наголосив Данілов.

Успішні контратаки Збройних сил України на флангах Бахмута Донецької області можуть ускладнити російську операцію з передачі у місті позицій приватної військової компанії “Вагнер” регулярним військам Російської Федерації.

Засновник російської ПВК “Вагнер” Євген Пригожин заявив, що його найманці продовжують здавати позиції в Бахмуті російському міноборони та відходити з міста. За його словами, відомство активно перекидає регулярні частини збройних сил РФ на позиції “вагнерівців” у Бахмут, а ті проводять організований відхід із міста.

Пригожин повторив 26 травня, що до 1 червня російська армія нібито повністю візьме місто та його околиці під контроль. Водночас експерти ISW не спостерігали візуальних підтверджень того, що регулярні російські сили займають позиції “вагнерівців” у самому Бахмуті або що найманці залишають місто.