Привіт Пекіну: Байден “розсекретив” інформацію, звідки взявся Covid-19

Президент США Джо Байден 20 березня підписав закон про розсекречення інформації, пов’язаної з виникненням Covid-19.

Ситуацію з вірусом американська розвідка розслідує ще з 2021 року. Про це йдеться у повідомленні Білого дому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Китаї гостро відреагували на заяву ФБР про причини пандемії Covid-19

“Ми продовжуватимемо переглядати всю секретну інформацію, що стосується походження COVID-19, включаючи потенційні зв’язки з Інститутом вірусології Уханя. Запроваджуючи це законодавство, моя адміністрація розсекретить і поширить таку інформацію, яку можливо, відповідно до моїх конституційних повноважень щодо захисту від розголошення інформації, яка може завдати шкоди національній безпеці”, – додав президент США.

Байден розповів, що ще у 2021 році наказав розвідці використовувати всі наявні інструменти для розслідування виникнення Covid-19.

Зі його слів, робота триває. Адже потрібно зрозуміти походження коронавірусу, аби краще запобігти майбутнім пандеміям.

У Сполучених Штатах вважають, що витік із лабораторії в китайському Ухані є найбільш імовірною причиною початку пандемії коронавірусу.

Ця лабораторія контролюється китайським урядом, заявили в ФБР. За їх оцінко, уряд КНР “робить усе можливе, аби завадити” зусиллям США та їхніх партнерів щодо встановлення причин та обставин початку пандемії.

Водночас Китай заперечує припущення Сполучених Штатів Америки про те, що пандемія коронавірусу могла бути спровокована витоком із китайської лабораторії.