“Вони можуть стати “брудно-ядерною бомбою”: в РФ відреагували на передачу Україні танків Leopard

На озброєнні танка Leopard 2, так само як і БМП Bradley і Marder, є підкаліберні бронебійні снаряди з урановими сердечниками, застосування яких призводить до зараження місцевості, як це сталося в Югославії та Іраку.

Тому їх використання в Україні проти росіян Кремль розцінить як застосування “брудно-ядерних бомб”. З такою заявою виступив голова російської делегації Костянтин Гаврилов у Відні на форумі ОБСЄ з питань воєнної безпеки та контролю над озброєннями, передає російське видання “РИА Новости”.

“Застерігаємо західних спонсорів київської військової машини від заохочення ядерних провокацій і шантажу. У разі постачання Києву таких снарядів для натовської важкої військової техніки ми розглядатимемо це як застосування проти Росії брудно-ядерних бомб з усіма подальшими наслідками”, заявив він.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Путін заявив про “окупаційні війська” США у Німеччині

За твердженням Гаврилова, країни Заходу змусили Німеччину ухвалити рішення про передачу бронетехніки Україні.

“Спочатку союзники пригрозили Берліну міжнародною ізоляцією у випадку відмови на передачу “Леопардів”. Потім ні хто інший, як представник Держдепартаменту США Нед Прайс, анонсував “швидку звістку” щодо направлення німецької “звірини” Києву. Ось як кується трансатлантична “солідарність”, обурився представник РФ.

На думку Гаврилова, Берлін зробив усвідомлений вибір на користь того, щоб “німецькі танки з хрестами на броні знову пішли в атаку на російських солдатів.

Глава делегації РФ пригрозив знищувати ці бойові машини, як і інше озброєння НАТО.

У середу, 25 січня, уряд Німеччини оголосив про передачу Україні танків Leopard 2.

Також видав дозвіл на реекспорт іншим країнам, які мають такі танки на озброєнні, йдеться на сайті Бундестагу.

Для початку Німеччина передасть Україні роту танків Leopard 2 14 бронемашин зі складів Бундесверу. Загальна мета Німеччини швидко зібрати для України два танкові батальйони.

Німеччина надасть танки приблизно через три місяці, після того як українські військові пройдуть навчання.

Тренування українських екіпажів мають розпочатися найближчим часом у Німеччині.