У столиці КНДР запровадили карантин через неназване захворювання – ЗМІ

У столиці Північної Кореї Пхеньяні запровадили п’ятиденний карантин.

Причиною стало зростання кількості випадків неназваного респіраторного захворювання, пише Reuters.

У повідомленні міністерства охорони здоров’я КНДР не згадується коронавірус. Але йдеться про те, що мешканці міста повинні залишатися у своїх будинках до кінця неділі і проходити температурний скринінг кілька разів на день.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Під час запуску балістичної ракети: Кім Чен Ин уперше показав 9-річну доньку

Раніше надходили повідомлення про те, що жителі Пхеньяну запасаються товарами в очікуванні посилення карантинних заходів. Але не зрозуміло, чи запровадили інші райони країни нові обмеження.

Північна Корея визнала свій перший спалах Covid-19 торік, але до серпня оголосила про перемогу над вірусом. У КНДР так і не повідомили, скільки людей захворіла на Covid-19, оскільки влада не має коштів для проведення широкомасштабного тестування.

24 січня в Україні заявили про перший випадок зараження новою версією коронавірусу XBB.1.5, або “Кракен”. Цей підвид штаму Omicron виявили в Сумській області в людини, яка не пройшла курс вакцинації, повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я.

XBB.1.5 не має специфічних мутацій, які б могли робити його більш небезпечним, ніж інші субваріанти. Проте XBB.1.5 за своїх попередників найбільш ефективно ухиляється від імунної відповіді людини та здатний викликати серйозні захворювання у людей похилого віку та людей з ослабленим імунітетом