Столтенберґ зробив гучну заяву щодо Путіна та війни в Україні

Російський диктатор Володимир Путін відповідає на поразки в Україні усе жорстокішими ракетними обстрілами мирних міст та цивільної інфраструктури.

Це стало жахливим початком зими для українців, заявив генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберґ, передає Sky News.

“Путін зазнає поразки в Україні, а тому реагує з іще більшою жорстокістю. Хвилі ракетних ударів по містах та цивільній інфраструктурі позбавляють українців тепла та їжі. Це жахливий початок зими для України”, сказав він.

Миру в світі не буде, якщо переможе агресор, тож НАТО підтримуватиме Україну стільки, скільки буде потрібно, наголосив Столтенберґ.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Меркель зробила несподіване зізнання щодо Путіна

“Ціна, яку ми платимо, це гроші, а ціна, яку платить Україна кров. Якщо ми дозволимо Путіну перемогти, ми всі заплатимо набагато вищу ціну. Якщо Путін та інші авторитарні лідери побачать, що сила окупається, вони знову використають її для досягнення своїх цілей, і це зробить світ небезпечнішим. Всі ми будемо у ще більшій небезпеці. Тож підтримка України інтересах нашої безпеки”, додав генсек НАТО.

Столтенберґ анонсував, що звернеться до союзників із проханням збільшити нелетальну допомогу Україні під час зустрічі міністрів закордонних справ НАТО, яка відбудеться у Бухаресті 29-30 листопада. Мова про паливо, медичне забезпечення, зимове обладнання та засоби для боротьби з безпілотниками.

Північноатлантичний альянс вичерпав більшу частину запасів зброї та боєприпасів. Тому блоку необхідно працювати з промисловістю, щоб наростити виробництво та продовжити підтримку України.

НАТО вживає всіх зусиль та включає всі доступні інструменти, щоб потік допомоги не тільки не зменшувався, а і зростав. Країни НАТО проводять аудит та ревізію всієї зброї та боєприпасів, щоб знайти залишки на складах, які можна передати Україні. НАТО як виняток дозволило своїм членам не дотримуватися обов’язкових норм наявності озброєння та боєприпасів, щоб передати частину з недоторканних запасів для України.