Максимум за 20 років – долар США встановив рекорд

Індекс долара США проти кошика із шести валют 22 вересня піднявся до 111,79.

Курс уперше сягнув такої позначки із середини 2002 року, повідомляє Reuters.

Такий стрибок стався після того, як Федеральна резервна система опублікувала нові прогнози.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: 21 вересня долар в Україні значно подорожчав

“Вони свідчать, що ставки досягнуть піку на рівні 4,6% наступного року без зниження до 2024-го”, ідеться в повідомленні.

На курс американської валюти також вплинули заяви російського президента Володимира Путіна про мобілізацію резервістів і його погрози щодо застосування ядерної зброї.

“І прогнози ФРС, і заголовки новин щодо Росії сприяли зміцненню долара. Це було особливо помітно щодо євро та інших європейських валют”, зазначив старший валютний стратег Barclays у Токіо Шінічіро Кадота.

Долар США також підскочив до нового 24-річного максимуму проти ієни. Крім того, нового 37-річного піку долар досяг до фунта стерлінгів. Подорожчала американська валюта також проти регіональних валют від австралійського та новозеландського доларів до офшорного китайського юаня, корейської вони, а також сінгапурського долара й тайського бата.

Національний банк України на 22 вересня встановив офіційний курс долара на рівні 36,56 грн. Він не змінювався з 21 липня. Водночас євро подешевшало на 32 коп. Коштує 36,20 грн.

У Нацбанку України прогнозують, що курс валют залишатиметься без змін. У серпні резерви НБУ становили понад $25 млрд. У порівнянні з липнем це понад 15% зростання. На це позитивно вплинули зовнішні надходження. Уряд України отримав $4,8 млрд, що позитивно впливає на курс гривні.