У Німеччині пропонують розширити можливості розслідування воєнних злочинів росії

У владній коаліції Німеччини пропонують розширити повноваження генерального прокурора ФРН щодо переслідування за злочини, скоєні під час російської агресії в Україні. Про це повідомляє tagesschau.de.

Вільна демократична партія (ВДП), «молодший» член парламентської коаліції Німеччини, пропонує розширити повноваження генерального прокурора ФРН щодо встановлення відповідальних за військові злочини в Україні. Про це заявив організатор фракції ВДП у Бундестазі Штефан Томе.

Генпрокурор ФРН має право розслідувати військові злочини та геноцид, навіть якщо вони скоєні не в Німеччині, але тільки у тому випадку, якщо підозрюваний є громадянином Німеччини або злочин скоєно проти громадянина Німеччини.

«Це обмеження сфери застосування закону незрозуміло, оскільки злочин агресії є одним з основних у міжнародному кримінальному праві, і переслідування його відповідає інтересам людства загалом», – сказав Томе.

Він підкреслив, що партія пропонує таку зміну законодавства Німеччини не як спеціальний закон «проти путіна», а як захід для розвитку міжнародного права.

Читайте також: 

Цього тижня у Гаазі відбудеться конференція для того, щоб наблизити розплату за воєнні злочини росії в Україні.

Генеральний прокурор Ірина Венедиктова заявила, що злочин росіян, які завдали удару по ТЦ «Амстор» у Кременчуці, може розглядатися у Міжнародному кримінальному суді.

Верховна Рада проголосувала у першому читанні за законопроект №7304, який передбачає допуск Міжнародного кримінального суду до роботи в Україні.