Парламенту Франції забракло голосів для висловлення недовіри уряду

Національне зібрання Франції у понеділок не змогло оголосити вотум недовіри уряду на чолі з прем’єр-міністеркою Елізабет Борн.

Про це повідомляє Le Figaro.

Вотум недовіри ініціювала друга за розміром у Національному зібранні група «Новий екологічний і соціальний народний союз» (NUPES).

Глава фракції «Нескореної Франції», яка входить до групи, Матильда Пано заявила, що голосування буде «моментом істини» і покаже, хто підтримує політку «руйнування і соціальної несправедливості».

Зрештою вотум недовіри підтримали лише 146 депутатів із мінімально необхідних 289. При цьому голоси віддали не всі депутати NUPES, яких у Національному зібранні налічується 151.

Праві партії «Національне зібрання» та праві «Республіканці» відмовилися підтримати ініціативу лівих – без їхніх голосів відправити у відставку уряду було неможливо.

Зазначимо, що Елізабет Борн під час представлення програми діяльності уряду 7 липня відмовилася самостійно ініціювати голосування за вотум довіри попри те, що в нього немає більшості в парламенті.

Читайте також: 

Уряд Франції оголосив про кадрові зміни після того, як деякі міністри зазнали поразки на виборах до нижньої палати минулого місяця, що змусило їх піти у відставку відповідно до французької політичної традиції.

Прем’єр-міністр Франції Елізабет Борн подала у відставку після втрати президентською силою більшості у парламенті, однак президент Еммануель Макрон відмовився її прийняти.

Французька партія «Республіканці», яка вважалась найреальнішим партнером по коаліції для блоку президента Еммануеля Макрона «Разом», відмовилась від переговорів і планує залишитися в опозиції.

Франція спільно зі своїми європейськими колегами опрацьовує маршрут вивезення збіжжя з України через Румунію.