Призначено дату оголошення наступника Бориса Джонсона на посаді прем’єра Британії

Обрання нового лідера британської Консервативної партії замість Бориса Джонсона, який оголосив про відставку, намічено на 5 вересня. Вибори на цю дату призначив комітет партії.

Спеціальний комітет Консервативної партії Великої Британії має намір вже 5 вересня підбити підсумки виборів нового глави партії, який також займе місце Джонсона на посаді прем’єр-міністра (партія утримує більшість у британському Парламенті та має право формувати уряд), пише ВВС.

Комітет також планує до кінця наступного тижня за кілька швидких раундів голосування скоротити кількість реальних кандидатів на цю посаду до двох. Після цього 160 000 членів партії оберуть переможця шляхом голосування поштою.

Нагадаємо, 7 липня Борис Джонсон офіційно подав у відставку з поста лідера Консервативної партії та прем’єр-міністра Великої Британії.

До речі, вже відомо про кількох претендентів на прем’єрську посаду: серед них – і сама Ліз Трасс, і нинішній глава оборонного відомства Бен Воллес.

Нагадаємо, посада залишиться за Джонсоном до осені: спочатку консерватори обиратимуть нового главу, а нового прем’єра оберуть на з’їзді партії у жовтні.

Відставці Джонсона передувала ціла низка звільнень міністрів – загалом посади залишили понад півсотні урядовців.