50 членів ООН засудили російські наративи щодо  боротьби з «неонацизмом» в Україні

Близько 50 держав-членів ООН поширили заяву із засудженням спроб росії виправдати військове вторгнення в Україну наративами про боротьбу з «неонацизмом».

«Ми засуджуємо росію за те, що вона знову зловживає своїм місцем у Раді Безпеки ООН для поширення дезінформації. Ми відкидаємо зусилля рф щодо спотворення історії у своїх політичних цілях і просуванню вкрай шкідливих брехливих наративів і дезінформації про сусідні країни, зокрема шляхом навішування на інших ярликів неофашистів і неонацистів, які не мають під собою ніяких підстав», – йдеться в заяві, повідомляє «Укрінформ».

Автори заяви зазначають, що й надалі засуджуватимуть нацизм, неонацизм, антисемітизм, антиромський расизм та інші форми расизму, расової дискримінації, ксенофобії та нетерпимості. Серед тих, хто підписав заяву – Україна, держави ЄС, Австралія, Канада, Хорватія, Грузія, Японія, Молдова, Чорногорія, Велика Британія, США.

Читайте також: 

росія готує чергову провокацію для дискредитації Української держави і скликає неформальну зустріч Радбезу ООН, щоб поговорити про нібито «неонацизм» в країні.

Раніше Моніторингова місія ООН з прав людини задокументувала та підтвердила несудові страти та масові вбивства мирних мешканців у більш ніж 30 містах та селах Київської, Чернігівської, Харківської та Сумської областей України.

Внаслідок повномасштабної війни росії в Україні ООН відомо про майже п’ять тисяч загиблих цивільних жителів і понад п’ять тисяч поранених. І це є «лише невеликою частиною жахливої реальності».