Польща припинила виплачувати допомогу в 40 злотих на утримання українських біженців

З 1 липня уряд Польщі припинив виплачувати українським біженцям допомогу в розмірі 40 злотих на добу.

Про це заявив заступник глави МВС Польщі та уповноважений уряду у справах біженців Павло Шефернакерповідомляє Rzeczpospolita.

«Ми переконані, що багато людей в Польщі здатні стати незалежними і адаптуватися», – заявив він, додавши, що будуть і винятки.

За його словами, виплати будуть продовжені. Зокрема, людям з обмеженими можливостями, вагітним жінкам та багатодітним сім’ям.

«Ми виплачуємо величезну соціальну допомогу – від 300 злотих для кожного до 500 злотих на кожну дитину та інших осіб, які потребують соціальних виплат. Також ми бачимо, що багато українців шукають роботу і знаходять її. Ми хочемо стимулювати інших бути активними. Чотири місяці повного захисту – це, на нашу думку, достатній час для адаптації в країні», – підкреслив Шефернакер.

Нагадаємо, найбільші польські залізничні компанії PKP Intercity та Koleje Mazowieckie повністю скасовують безкоштовне перевезення українських переселенців з 1 липня, а компанія Polregio скорочує територію безоплатного проїзду громадян України.

Нещодавно ООН призупинила прийом заявок на нові виплати українським біженцям у Польщі, залишивши можливість надавати допомогу лише у критичних випадках. Якщо ви уже отримали одноразову допомогу у 300 злотих від польського уряду, але усе ще потребуєте підтримки, розповідаємо про альтернативні варіанти  – сьогодні виплати українцям у Польщі надають три організації.