Загарбники відправлять у так звану ДНР вчителів з Бурятії – ЗМІ

Через нестачу освітян на тимчасово окупованому Донбасі загарбники починають відправляти вчителів із Росії.

Зокрема, їх вже збирають у Бурятії та Новосибірській області. Про це повідомляє російське видання “Коммерсант”.

Поки що невідомо, скільки саме вчителів поїдуть викладати у так звану ДНР. Скільки часу вони там проведуть, також не зазначається.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Вчителі Мелітополя відмовляють окупантам у співпраці: подробиці

Водночас у міністерстві Примор’я заявили, що направили співробітників обласного управління на методичну підтримку. Вчителі ще не поїхали.

За даними пропагандистських ЗМІ, впродовж останнього тижня в Новосибірській області збирали заявки від вчителів-добровольців. Зараз вже сформували делегацію. Кількість її учасників також не розголошується.

У школі тимчасово захопленого Маріуполя Донецької області почали викладати за програмою, яку склали окупанти. В місті організували роздавання “Азбуки Донбасса” та влаштували показ російського мультсеріалу “Маша и медведь” на екрані автомобіля на одній із площ Маріуполя.

Також окупанти завезли 5 тис. російських підручників в школу №4, яку збираються відкрити найближчим часом. Всі україномовні підручники, що були в наявності в шкільної бібліотеці, окупанти вивезли. Крім того, у школах демонтували всі “розумні дошки” та з підручниками відвезли в Донецьк.

Крім того, у Маріуполі окупаційна влада забороняє у школах використовувати українську мову. Спілкуватися нею не можна школярам навіть на перервах.