У США озвучили плани надання Україні зброї

США планують продовжити передачу Україні артилерійських систем залпового вогню. Вашингтон добиватиметься перемоги України як на полі бою, так і за столом переговорів.

Як заявив координатор Ради нацбезпеки в Білому домі Джон Кірбі, продовження постачання HIMARS «дуже ймовірне», повідомляє «Голос Америки».

«Ми допомагатимемо українцям, чим зможемо, і якнайшвидше. Озброєння надходить із рекордною швидкістю, якої я ніколи не бачив. Постачання здійснюються буквально щодня. І не лише зі США, хоча ми є найбільшим донором. Понад 40 інших країн також у тій чи іншій формі роблять свій внесок у безпеку», – заявив він.

Кірбі зазначив, що українська сторона самостійно визначає, які операції вона проводитиме з використанням американської зброї, оскільки озброєння є власністю України, і вони самі вирішують, як вони його використовуватимуть.

Вашингтон, як і раніше, відданий перемозі України перед російською агресією.

«Ми хочемо, щоб Україна досягла успіху на полі бою, і хочемо, щоб вони досягли успіху за столом переговорів, якщо до цього дійде. Зараз, очевидно, ми не знаходимося на цій стадії», – сказав Кірбі.

Він не виключив, що президент Джо Байден може зустрітися з володимиром путіним, якщо цього вимагатимуть інтереси національної безпеки.

У четвер під час брифінгу з журналістами Кірбі також повідомив, що лідери країн G7, до якої входять Велика Британія, Німеччина, Італія, Канада, Франція, Японія та США, обговорять на майбутньому саміті нові заходи щодо ізоляції росії від світової економіки у відповідь на агресію проти України.

Нагадаємо, Сполучені Штати 1 червня взяли на себе зобов’язання надати Україні ракетні системи високої мобільності HIMARS і боєприпаси до них.

В рамках 11-го пакету військової допомоги на $700 мільйонів Україна отримає 4 РСЗВ HIMARS, гелікоптери Мі-17 та Javelin.

У Пентагоні зазначили, що Україні знадобиться приблизно три тижні для освоєння американських РСЗВ. Бійці ЗСУ уже проходять навчання з американськими ракетними системами HIMARS. Навчання стартувало у засекреченому місці у Європі.

США допомагатимуть Україні розвідданими для ударів з систем MLRS і HIMARS.

Перші американські системи HIMARS уже надійшли до України, повідомив міністр оборони Олексій Резніков.