«Зворотні заходи»: у Держдумі рф хочуть розпалити третю світову війну

Постачанням реактивних систем залпового вогню (РСЗВ) HIMARS, Сполучені Штати крок за кроком рухаються до третьої світової війни.

Про це заявив голова комітету Держдуми з оборони Юрій Швиткін, повідомляє Lenta.ru.

За його словами, постачання Києву реактивних систем залпового вогню, сильно ускладнюють обстановку. Отже, переконаний Швиткін, «час вживати заходів у відповідь». Зокрема, вдарити по урядовому кварталу.

HIMARS M142 (англ. High Mobility Artillery Rocket System) – розроблена наприкінці 1990-х американська ракетна система залпового вогню підвищеної мобільності, змонтована на колісному шасі.

HIMARS несе шість ракет для залпового вогню або одну ракету MGM-140 ATACMS на п’ятитонній вантажівці. Систему було розроблено як малу, мобільну РСЗВ з можливістю стріляй-і-тікай. Призначена для стрільби керованими і некерованими ракетами. Максимальна дальність – 300 кілометрів. Систему випускає один з підрозділів Lockheed Martin.

У 2018 році була перевірена можливість передачі координат цілі з літака F-35B безпосередньо на пускову установку HIMARS. Таким чином має істотно скоротитись проміжок між виявленням цілі та її знищенням. У цій схемі літак F-35B із його потужними сенсорами виступає в ролі розвідника.

Нагадаємо, 23 червня Міноборони повідомило, що перші американські реактивні системи HIMARS вже прибули до України.

Президент США Джо Байден сьогодні планує оголосити про надання нового пакету військової допомоги Україні на $500 мільйонів. Очікується, що до цього пакету увійдуть високомобільні артилерійські ракетні системи (HIMARS), а також артилерійські боєприпаси.

1 червня США зобов’язалися надати Україні ракетні системи високої мобільності HIMARS та необхідні боєприпаси.

Наприкінці травня США вирішили передати Україні реактивні системи залпового вогню М270 MLRS і M142 HIMARS. Вони можуть запускати шквал ракет на сотні кілометрів – набагато далі, ніж усі системи, що вже перебувають на озброєнні українських військових.

Водночас, США домовилися з Києвом не бити зі згаданих систем по території росії, адже це загрожує зворотними ракетними обстрілами рашистів і масовими жертвами серед цивільного населення.

Компромісно, США передадуть Україні звичайні ракети до системи HIMARS, дальність пострілів яких не перевищує 80 кілометрів. Водночас, Україна не отримає балістичні ракети ATACMS, що здатні завдавати удари до 300 кілометрів по території росії у глибокому тилу.

Крім того, США передаватимуть Україні розвідувальну інформацію для нанесення ударів з HIMARS.