Шольц закликав реформувати Євросоюз через вступ України

Німецький канцлер Олаф Шольц вважає необхідним через майбутнє розширення скасувати основоположний принцип ЄС – одностайне прийняття рішень.

Про це Шольц сказав перед зустріччю з лідерами ЄС у Брюсселі, повідомляє Reuters. Європейський Союз має підготуватися до розширення, коли Україні та Молдові буде надано статус кандидата на вступ, вказав він, пояснивши, що у розширеному Євросоюзі надалі рішення мають ухвалюватися кваліфікованою більшістю, а не за принципом одностайності.

«Нам потрібно створити умови, необхідні для того, щоб Україна продовжувала свій багатообіцяючий шлях вперед, і водночас ми повинні розуміти, що ми повинні підготуватися до розширення», – вказав Шольц.

Голосування за надання Україні статусу кандидата в члени Європейського Союзу Рада ЄС проведе або ввечері 23 червня, або наступного ранку.

Нагадаємо, 28 лютого президент України Володимир Зеленський підписав заявку на вступ України до ЄС. Він заявив, що після повномасштабного вторгнення рф, Україна звернеться до Євросоюзу щодо невідкладного вступу за новою спеціальною процедурою.

На початку травня Україна заповнила другу і фінальну частину опитувальника для отримання статусу країни-кандидата на членство в ЄС.

8 червня Європейський парламент підтримав резолюцію, якою рекомендував Раді ЄС надати Україні статус кандидата на вступ до спільноти на саміті 23-24 червня. Також Європарламент буде радити закупити для України зброю для відбиття агресії рф.

17 червня Європейська комісія рекомендувала надати Україні статус кандидата на вступ до ЄС. Рішення ухвалене не через війну, а з огляду на досягнутий нашою країною за останні 8 років прогрес.

Слідом за Швецією, Данія та Нідерланди змінили свою позицію та будуть голосувати в Раді ЄС за надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан підтримав надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС.