Бази з ППО та радіолокаційною розвідкою – Братчук розповів деталі удару по “вишках Бойка”

Українські захисники днями завдали удару по “вишках Бойка” бурових платформах у Чорному морі.

Однак речник Одеської ОВА Сергій Братчук заявив, що цілями були “відповідні платформи”. Детальну інформацію він розповів в ефірі національного телемарафону.

За його словами, ЗСУ не підтверджували дані про удар по цій цілі “тимчасового російського гарнізону”. Адже йдеться не про самі вишки, а про платформи, які перетворили на військові бази.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: В NASA показали, як горять “вишки Бойка”

Там були ворожі засоби ППО, гарнізонний склад і радіолокаційна розвідка.

“Це допомагало росіянам створити ворота для повноцінного блокування Одеського порту й контролю над північно-західною частиною акваторії Чорного моря”, зазначив Братчук.

Уранці 20 червня військові Збройних сил України завдали удару по бурових установках Чорноморнафтогазу.

Згадані бурові вишки захопили підрозділи збройних сил Російської Федерації у березні 2014 року під час окупації Криму. Ідеться про вишки “Петро Годованець” і “Україна”, відомі як “вишки Бойка”, що належали Чорноморнафтогазу. Вишки на той час містилися в територіальних водах України на Одеському газовому родовищі.

Ще 2011-го журналісти-розслідувачі викрили корупційну аферу із закупівлею двох бурових нафтових платформ. Їх через офшорні фірми-прокладки купив Чорноморнафтогаз, заплативши приблизно $400 млн за кожну. Ця схема стала відома в Україні як “вишки Бойка”, оскільки саме нардеп Юрій Бойко в той час очолював міністерство енергетики й вугільної промисловості.