Зеленський вперше з початку війни поговорив з президенткою Молдови

Президент Володимир Зеленський вперше після початку російського вторгнення провів телефонні переговори з президенткою Молдови Маєю Санду.

Про це він повідомив у Twitter.

«З президентом Молдови Маєю Санду обговорили завтрашнє засідання Європейської ради. Очікуємо на рішення Євросоюзу щодо надання кандидатського статусу нашим державам. Домовилися про взаємну допомогу на шляху до ЄС», – йдеться у повідомленні.

За інформацією «Європейської правди», готується візит президентки Молдови до Києва.

Як відомо, позиція Кишинева після російського вторгнення викликала обурення Києва, оскільки Молдова відразу оголосила, що не запроваджуватиме проти росії економічні санкції.

Втім, зрештою, Молдова запровадила усі основні заборони, просто зробила це неофіційно, уникнувши свого включення до російського переліку «недружніх держав».

Іншим спірним питання у відносинах двох країн було постачання зброї.

За даними ЄП, у перші дні російського вторгнення керівництво України зверталося до уряду Молдови з проханням продати радянські винищувачі МіГ-29, але отримало відмову, з поясненням, що Кишинів не хоче дратувати росію.

Санду згодом заявила, що Молдова не має сучасної зброї, аби надавати Україні військову допомогу, а також не може це робити згідно зі своєю конституцією.

Читайте також: 

Президент України Володимир Зеленський провів розмову з прем’єр-міністром Болгарії Кирилом Пєтковим та подякував Болгарії за готовність підтримати надання Україні статусу кандидата у члени ЄС.

Володимир Зеленський подякував прем’єр-міністру Португалії Антоніу Кошті за підтримку Португалією питанню надання Україні статусу кандидата на вступ до ЄС. Україна перейматиме досвід Португалії щодо зближення з Євросоюзом.