Найгірший за 50 років початок: основний біржовий індекс США впав на 21%

Початок року для одного з основних американських фондових індексів S&P 500 став найгіршим півріччям з часів президентства Річарда Ніксона.

Про це пише LIGA.Фінанси з посиланням на повідомлення агентства  Bloomberg.

За перші шість місяців індекс S&P 500 впав уже на 21%. Востаннє подібне падіння фіксувалося ще у 1970 році, йдеться у повідомленні.

До завершення червня ще є кілька торгових днів, тому цей показник може змінитися. Однак  очікування ринку досить песимістичні, пише Bloomberg. Інвестори висловлюють побоювання, що «токсична суміш» високої інфляції та агресивних дій Федрезерву приведуть економіку США до рецесії.

Також зазначається, що інфляційний шок у стилі 1970-х років здатний обвалити індекс ще на третину від поточних рівнів. Якщо інвестори очікуватимуть затяжний період високої інфляції, вони почнуть дивитися на реальні, а не номінальні показники дохідності акцій. А вони цього року, ймовірно, будуть негативними, вважає стратег Societe Generale SA Маніш Кабра.

Минулого тижня американський фондовий ринок офіційно увійшов до «ведмежого» тренду. І хоч на початку цього тижня були ознаки відновлення, відскок навряд чи буде тривалим. Трейдери в очікуванні виступу у Сенаті голови ФРС Джерома Пауелла, від якого чекають нових заяв щодо готовності боротися з ціновим тиском.

Раніше повідомлялося, у травні інфляція у США прискорилася до 8,6% р/р — це максимальні темпи зростання з кінця 1981 року.

Нагадаємо, Федеральна резервна система США (ФРС США) підвищила ключову ставку на 0,75 до діапазону 1,5-1,75%. Це найбільше одноразове підвищення ставки з 1994 року. Також у Центробанку Сполучених Штатів зазначили, що продовжать цикл підвищення ключової ставки у 2022 році найшвидшими темпами за останні десятиліття.