рф може повністю перекрити газ Європі цієї зими

Міжнародне енергетичне агентство (МЕА) рекомендує ЄС терміново готуватись до повної зупинки поставок російського газу цієї зими. Країнам Євросоюзу радять запустити старі вугільні станції та відкласти закриття АЕС. 

Режим путіна хоче отримати додаткові важелі впливу на Європу в межах війни з Україною і здатен на подальшу ескалацію газової кризи, зазначив керівник МЕА Фатіх Бірол в інтерв’ю Financial Times.

Європа повинна бути готова на випадок, якщо російський газ буде повністю відключений. Чим ближче до зими, тим зрозумілішими стають наміри Росії. Я вважаю, що скорочення спрямовані на те, щоб не дати Європі заповнити сховища і посилити важелі впливу Росії в зимові місяці

— Фатіх Бірол
керівник МЕА

Міжнародне енергетичне агентство зазначило, що у такій ситуації цілком виправданим є рішення запустити старі вугільні електростанції заради економії газу. А додаткові викиди вуглекислого газу від спалювання вугілля будуть потім компенсовані прискоренням планів Європи з переходу на відновлювану генерацію.

Також агентство радить відкласти плани з закриття атомних електростанцій. Зазначимо, що Німеччина збирається у кінці цього року вивести з експлуатації три останні АЕС.

Раніше уряд Німеччини заявив про готовність розконсервувати вугільні ТЕС, аби протистояти енергетичному тиску росії. Тим часом Швеція запустила екстрений план на випадок зупинки поставок газу з рф.

Уряд Австрії вирішив знову відкрити вугільну електростанцію в Меллаху, неподалік Граца, через скорочення поставок газу з росії.