Ядерна зброя не може стати шляхом мирного вирішення війни в Україні, – мер Хіросіми

Ядерна зброя не є шляхом мирного вирішення війни в Україні. У майбутньому весь цивілізований світ повинен відмовитися від ядерної зброї, щоб трагедія не повторилася.

Про це заявив мер Хіросіми Кадзумі Мацуї, повідомляє Japan Today.

Мери Хіросіми і Нагасакі закликали позбавити світ від ядерної зброї на тлі погроз росії використовувати його у війні проти України в рамках першої зустрічі сторін договору ООН, що забороняє новітню зброю війни. Триденна зустріч спрямована на те, щоб надати імпульс остаточної ліквідації зброї.

Мер Нагасакі Томіхіса Тауе, який є віце-президентом групи, сказав, що в умовах російської ядерної загрози зараз як ніколи відчуває, що існування договору дуже важливо, оскільки це єдиний Міжнародний документ, який може запобігати військові кризи, а не вирішувати їх наслідки.

Країни-учасниці сподіваються зайняти на цій зустрічі тверду, єдину позицію щодо ядерного роззброєння і взяти участь у конференції з розгляду дії Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, яка відбудеться в серпні в Нью-Йорку.

Читайте також: 

Глава Міністерства закордонних справ Казахстану Мухтар Тлеуберді вважає, що війна росії проти України змушує світ замислитися про необхідність заборонити ядерну зброю.

Якщо росія застосує проти Європи ядерну зброю, то країнам НАТО знадобляться засоби відповідного ураження та політична воля, щоб запровадити ядерне стримування, заявив командувач військово-повітряних сил Федеративної Республіки Німеччини (Люфтваффе) генерал Інго Герхарц.

росія маніпулює темою ядерного удару, щоб висвітлювати потім реакції на свої заяви з позиції жертви та продовжувати тактику шантажу та залякування, зазначає пресслужба Центру протидії дезінформації при РНБО.