Газовий шантаж росії: Німеччина готова розконсервувати вугільні ТЕС

Уряд Німеччини заявив про готовність розконсервувати вугільні ТЕС, аби протистояти енергетичному тиску росії.

Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на заяви офіційного представника уряду ФРН Штеффена Гебештрайта.

Коментуючи рішення міністерства економіки продовжити роботу деяких вугільних ТЕС для заміщення дефіциту енергії в умовах зменшення росією експорту газу, Гебештрайт наголосив, що вугілля завдає більшої шкоди довкіллю, однак в нинішніх умовах його використання в обмежених кількостях і в нетривалій перспективі є виправданим.

Водночас за словами Штеффена Гебештрайта, керівництво Німеччини виключило можливість «ренесансу атомної енергетики» – продовження експлуатації підготовлених до відключення АЕС. Наголошується, що це потребуватиме часу, однак рішення має бути терміновим. «У короткостроковій перспективі це не допоможе», – послався речник німецького уряду на висновки експертів.

«На узбережжі Північного моря будуються LNG-термінали, прийнято закон про використання енергії вітру з метою ефективнішого впровадження відновлюваної енергетики. Це також забезпечує більшу незалежність», – зауважив Гебештрайт.

Прессекретар відомства Штефан Габріель Гауфе також нагадав, що рішення продовжити використання деяких вугільних ТЕС є короткостроковим, розрахованим максимально до 2024 року. «Відмова від вугілля не є предметом обговорення», – підкреслив Гауфе.

Штефан Габріель Гауфе повідомив, що у резерві наразі десять ТЕС на кам’яному вугіллі потужністю 4,3 гігавата і ще шість потужністю 1,6 гігавата, які можуть бути задіяні за потреби. Також у стані готовності — п’ять блоків ТЕС потужністю 1,9 гігавата.

Як повідомлялося, німецька промисловість підтримує план міністра економіки Німеччини Роберта Габека скоротити споживання газу через російський шантаж з постачанням. Також країни ЄС, найбільш залежні від російського газу, через скорочення постачань москвою планують компенсувати дефіцит вугіллям.