«Газпром» на тиждень зупинить поставки газу до Греції

Російський монополіст «Газпром» припинить поставки газу до Греції з 21 по 27 червня у зв’язку з щорічним плановим обслуговуванням газопроводу «Турецький потік».

Про це повідомила підконтрольна грецькій державі компанія DEPA Commercial, передає Ekathimerini.

Очікується, що перерва не вплине на безпеку газопостачання країни, оскільки вона продовжує отримувати скраплений природний газ, а також газ через інші трубопроводи. Крім того, поки країна має високі запаси газу, заявили в DEPA Commercial.

«Газпром» оголосив у суботу про ремонтні роботи на газопроводі «Турецький потік» на 21-28 червня.

У заяві компанії йдеться, що транспортування газу «Турецьким потоком» буде припинено на цей період, про що всі сторони заздалегідь домовилися.

У середині червня російський концерн «Газпром” суттєво скоротив постачання газу до Німеччини трубопроводом «Північний потік».

До цього, 14 червня, «Газпром» заявив, що знизить постачання Німеччини більш ніж на 40 відсотків. Йшлося лише про 100 млн кубометрів на добу – замість звичайного обсягу в 167 млн ​​кубометрів. Як причина була названа затримка з ремонтом обладнання, яким займається німецький концерн Siemens.

Пізніше було оголошено, що добова продуктивність з 16 червня опуститься до 67 млн. кубометрів. У «Газпромі» пояснили це «зупинкою експлуатації ще одного газотурбінного двигуна Siemens».

Пізніше про скорочення обсягів постачання газу з Росії повідомили також Чехія, Австрія, Італія та Франція.

Читайте також: 

Газпром повідомив 15 червня Енергокомпанію OMV з Австрії про зниження обсягу поставок газу.

Також компанію Eni з Італії поінформували про скорочення постачання на 15%, Uniper із Німеччини — на 25%. Uniper, так само як і OMV, зазначив, що має змогу замістити поставки з інших джерел.

Як повідомлялося, «Газпром» різко знизить постачання газу через «Північний потік – 1». Причиною стала затримка з ремонтом агрегатів компанією Siemens.