В ЄС підрахували суму заморожених активів російських олігархів

російські олігархи та установи втратили доступ до розкішних яхт, вертольотів, картин, нерухомості та інших активів на суму понад 12,5 млрд євро (близько 13 млрд доларів) в результаті санкцій ЄС.

Як заявив офіційний представник Єврокомісії з питань юстиції Крістіан Віганд, сума заморожених активів російських олігархів майже подвоїлася з 6,7 млрд євро у квітні до понад 12,5 млрд євро, повідомляє DW.

Настільки різке збільшення заморожених активів він пов’язав з тим, що за останні тижні було виявлено і заблоковано багато об’єктів, що належать російським олігархам, особливо в Німеччині.

Раніше повідомлялося, Німеччина створить національний реєстр активів, які підпадають під санкції або мають незрозуміле походження, в рамках зусиль з підвищення ефективності санкцій проти росії.

Раніше президентка Європейської Комісії Урсула фон дер Ляєн допустила використання заморожених російських активів для відбудови України.

Нагадаємо, після вторгнення росії в Україну, Канада ввела санкції проти понад 1070 фізичних та юридичних осіб із країни-агресора, України та Білорусі. Також Канада заблокувала 412,1 млн канадських доларів, що становить $328 млн, які перебували на російських рахунках або фігурували в угодах за участю осіб, які потрапили під санкції.

Австрія заморозила активи російських бенефіціарів на 97 рахунках на суму близько 254 млн євро.

Також повідомлялося, близький до путіна російський олігарх Роман Абрамович подав позов до Європейського суду в Люксембурзі проти Ради Євросоюзу, який ввів проти нього санкції.