Раду просять дозволити командирам вбивати військових за невиконання наказів

У Верховній Раді зареєстрували законопроєкт, який передбачає право командирів ЗСУ позбавляти життя своїх підлеглих.

У командирів під час воєнного стану та в умовах бойової обстановки є право застосовувати зброю проти порушників статуту, “не призводячи до смерті військовослужбовця”. У новій версії цей рядок хочуть прибрати. Проєкт закону з’явився на сайті парламенту.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Верховна Рада повторно заборонила символіки “Z” та “V”, але з правками Зеленського

Кримінальними правопорушеннями за умов воєнного стану, бойової обстановки вважаються: непокора, опір чи загроза командиру, застосування насильства, дезертирство.

Авторами документа є нардепи “Слуги народу” Мар’яна Безугла, Олександр Аліксійчук, Олександр Бакумов, Сергій Гривко, Галина Третьякова, Віталій Войцеховський, Георгій Мазурашу, Олександр Федієнко.

Профільний комітет рекомендував прийняти законопроєкт за основу та загалом, але з уточненням, щоб застосування зброї командирами на заподіяння смерті застосовувалося лише в тому випадку, якщо існує реальна загроза життю командира або його підлеглих.

У Раді пропонували позбавляти військовозобов’язаних громадянства за втечу з України. Йшлося про тих, хто виїхав і не повернувся без поважних причин.

Пізніше повідомили, що Рада не розглядатиме такий проєкт закону. Згідно із законом “Про громадянство України”, втрата громадянства може бути в таких випадках: добровільне набуття громадянином України громадянства іншої держави; добровільний вступ на військову службу іншої держави.