Латвія розірвала важливу транспортну угоду з Білоруссю

Латвія заборонила прямі залізничні перевезення військових вантажів із Білорусі до третіх країн через порти своєї країни.

Угода між країнами була укладена ще в 1994 році, повідомляє видання Delfi з посиланням на Міністерство сполучення Латвії.

«З 10 травня Латвія призупинила дію угоди, що дозволяла прямі залізничні перевезення військових вантажів з Білорусії до третіх країн через латвійські порти», – йдеться в повідомленні.

Як зазначається, угода про пряме перевезення білоруських військових вантажів залізницею за рішенням уряду була ухвалена 25 січня 1994 року, коли Латвія ще не вступила до Євросоюзу.

«Латвія вступила до ЄС 1 травня 2004 року, а 29 березня 2004 року стала членом НАТО, а тому пов’язана правовими нормами цих міжнародних організацій і угода з Білоруссю відповідає цим правилам. Втім, держуправління Латвії загалом переглядає двосторонні відносини з РФ та Білоруссю у контексті війни Росії в Україні», – наголошується в заяві.

Раніше міністр транспорту Литви Марюс Скуодіс запропонував домовитися із Білоруссю про «гуманітарний коридор» і возити ним українське зерно у балтійські порти.