Лідери Фінляндії, США та Швеції обговорили наступні кроки для вступу в НАТО

Президент Фінляндії Саулі Нііністьо обговорив із американським президентом Джо Байденом і прем’єр-міністеркою Швеції Магдаленою Андерссон наступні кроки держави на шляху до членства в Північноатлантичному альянсі. Розмова лідерів трьох держав, за даними Білого дому, тривала 40 хвилин.

Напередодні президент та прем’єр-міністерка Фінляндії повідомили про намір якомога швидшого вступу країни в НАТО, пише видання CNN.

Найімовірніше, сторони домоволялися про гарантії безпеки в перехідний період. Фінляндія має спільний 800-кілометровий кордон із Росією, а у Кремлі рішення фінської влади інтегруватися в оборонний союз назвали загрозою РФ і попередили про «військові кроки» у відповідь.

Натомість прем’єр-міністерка Швеції додала, що лідери обговорили російську агресію проти України, політику безпеки двох скандинавських країн.

Магдалена Андерссон подякувала США за «підтримку безпеки та згаданої політики безпеки».

Президент Росії Володимир Путін обговорив із постійними членами Ради Безпеки війну проти України. Ключовим питанням засідання стали потенційні «загрози безпеці» РФ через рішення Фінляндії та Швеції приєднатися до НАТО.

Сполучені Штати підтримують політику відкритих дверей НАТО та однозначно схвалять заявки Швеції та Фінляндії щодо вступу до Альянсу, якщо вони все ж таки їх подадуть. Сильний оборонний західний Альянс – добре для безпеки як США, так і всього світу.

Прем’єр-міністр Латвії Криш’яніс Каріньш закликав НАТО зміцнити обороноздатність країн Балтії та дати Росії сигнал про серйозну налаштованість на захист.

Туреччина не дивиться позитивно на намір Швеції і Фінляндії вступити до НАТО. Оскільки вважає скандинавські країни притулком для «терористичних організацій».