Два Дні перемоги у України, жодного – у агресора: Президент Зеленський виступив із новим зверненням

Президент Володимир Зеленський звернувся до українців з нагоди Дня перемоги над нацизмом. Через 77 років після закінчення Другої світової війни Росія повторює жахливі злочини нацистської філософії на території України, відзначив він.

Про це повідомляє Офіс президента.

«Ми б’ємося за свободу для своїх дітей, а отже, переможемо. Ми ніколи не забудемо те, що зробили наші предки у Другій світовій війні, у якій загинуло понад 8 мільйонів українців. І зовсім скоро в Україні буде два дні перемоги. А в когось не залишиться жодного», – заявив Зеленський.

У Другій світовій війні загинули понад 50 млн людей, з них 8 млн – українці. Проте Росія намагається привласнити перемогу собі, забуваючи про великий вклад України.

«Ми не кажемо «можем повторить». Хотіти повторити 2194 дні війни може тільки божевільний. Той, хто вже повторює сьогодні жахливі злочини гітлерівського режиму, наслідує нацистську філософію, копіює все, що робили вони», – сказав президент.

Раніше Головне управління розвідки Міноборони України повідомило, що окупанти провели підготовку в захопленому Маріуполі параду до Дня Перемоги.

Мер Івано-Франківська Руслан Марцінків оголосив про скасування усіх запланованих у місті заходів до Дня міста (7 травня), Дня пам’яті та примирення (8 травня) та Дня перемоги над нацизмом у Другій світовій війні (9 травня).

В посольстві росії в Польщі висловили бажання провести святкування 9 травня у Варшаві, але місцева влада проти такої інінціативи.