Зменшено потребу України в фіндопомозі на 2024 рік

Зменшено потребу України в фіндопомозі на 2024 рік

Фото: Міністерство фінансів України

Сергій Марченко розповів, за рахунок чого вдалось зменшити потреби в міжнародній допомозі

Потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік вдалося зменшити до 37,3 млрд доларів, зазначив Сергій Марченко.

Потребу України в міжнародній допомозі на 2024 рік зменшили майже на 4 млрд доларів – до 37,3 млрд доларів. Про це сказав міністр фінансів Сергій Марченко, повідомляється на сайті Мінфіну у середу, 20 грудня.

“Потребу у зовнішньому фінансуванні на 2024 рік вдалося зменшити з 41 млрд доларів завдяки заходам із максимізації доходів держбюджету, активізації внутрішнього ринку запозичень та інших заходів”, – заявив він під час зустрічі міністрів фінансів та керівників центральних банків країн G7, керівництва Євросоюзу, МВФ і Світового банку.

За його словами, було скорочено всі капітальні видатки держбюджету.

“У 2024 році ключовими задачами є військова кампанія та соціальна підтримка. І якщо оборона і безпека фінансується виключно за рахунок внутрішніх доходів бюджету, то для забезпечення потреб соціальної сфери, ми розраховуємо на допомогу міжнародних партнерів”, – зазначив Марченко.

За його даними, у 2023 році Україна вже отримала 39 млрд доларів зовнішнього фінансування. До кінця поточного року допомога донорів сягне близько 42,3 млрд доларів. Це дозволило зберегти фінансову та економічну стабільність в країні.

“У 2023 році економіка України демонструє стійкість та розвиток. Зростання ВВП прогнозується на рівні до 5%, інфляція знизилась із 26,6% минулого року до 5,1% у листопаді цього року. За 11 місяців 2023 надходження до державного бюджету від митниці та податкової збільшено на 4,4 млрд доларів порівняно з аналогічним періодом 2022 року”, – розповів міністр фінансів.

Нагадаємо, міжнародна фінансова допомога України у 2024 році поки під питанням. У Конгресі США виникли кладнощі з погодженням понад 60 млрд доларів для України. Це питання буде обговорюватись у січні. Президент Володимир Зеленський вчора висловив сподівання, що “США нас не зрадять”.

Тим часом Угорщина заблокувала 50 млрд євро допомоги для України від ЄС. Європейські лідери розглянуть це питання на початку лютого.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp