Укренерго стало членом європейської мережі ENTSO-E

Укренерго стало членом європейської мережі ENTSO-E

Фото: zn.ua

Українська енергосистема повністю відповідає техвимогам ЕNTSO-E

Укренерго матиме четверту за розміром кількість голосів серед операторів енергосистем ENTSO-E

Оператор енергосистеми України НЕК Укренерго стало повноправним членом ENTSO-E – європейської мережі операторів системи передачі електроенергії, що об’єднує 43 операторів у 39 країнах Європи. Про це повідомив голова правління компанії Володимир Кудрицький у Facebook в четвер 14 грудня.

“З 1 січня 2024 року наша компанія матиме рівні права та обов’язки з операторами енергосистем європейських країн. “Укренерго” голосуватиме під час засідань вищих керівних органів ENTSO-E”, – написав він.

Кудрицький додав, що Укренерго матиме четверту за розміром кількість голосів серед операторів енергосистем ENTSO-E, а отже впливатиме на стратегічний розвиток та правила функціонування загальноєвропейської енергетичної мережі.

“Набуття юридичного статусу повноправного члена в ENTSO-E – логічний наступний крок після підтвердження ENTSO-E відповідності української енергосистеми ключовим європейським технічним вимогам та переходу до постійної синхронної роботи з європейською мережею. Це не крапка – це лише початок нової ери в енергетиці України та Європи”, – наголосив голова Укренерго.

Він також повідомив, що першою ініціативою Укренерго на наступній генеральній асамблеї ENTSO-E стане створення загальноєвропейського пулу критичних матеріалів та обладнання для швидкого відновлення енергосистеми, на основі нашого досвіду протидії російському ракетно-дронового терору.

Раніше стало відомо, що енергосистема України повністю відповідає техвимогам ЕNTSO-E. Таким чином, процес синхронізації енергосистем нашої держави і ЄС було повністю завершено.

 

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp