Мінфін назвав суму залучених коштів за 10 місяців

Мінфін назвав суму залучених коштів за 10 місяців

Фото: Пресслужба президента України

Економіка України у глибокій кризі через війну

У жовтні понад 40% загального обсягу фінансової допомоги склали грантові кошти на безповоротних умовах.

За десять місяців 2023 року Україна залучила майже $35,4 млрд зовнішнього фінансування на невідкладні потреби держбюджету. Про це повідомив Мінфін у вівторок, 31 жовтня.

Зокрема, у жовтні Україна отримала майже $2,8 млрд від партнерів. Понад 40% загального обсягу фінансової допомоги склали грантові кошти на безповоротних умовах.

Донорами нашої держави в жовтні стали ЄС – $1,6 млрд (пільгове фінансування) і грант від США – $1,15 млрд.

“Кошти від ЄС – дев’ятий транш у рамках масштабної макрофінансової допомоги (МФД) на 2023 рік. Загальний обсяг фінансування за програмою МФД сягає 18 млрд євро, із яких Україна отримала вже 15 млрд євро”, – йдеться у повідомленні.

Грант від США – частина п’ятого додаткового фінансування в межах проєкту Світового банку Підтримка державних видатків для забезпечення сталого державного управління в Україні (PEACE in Ukraine). У поточному році Україна вже отримала $10,9 млрд грантового фінансування від США.

Міжнародне фінансування спрямовується на фінансування пріоритетних видатків держбюджету, зокрема, на забезпечення соціального захисту населення, гуманітарні потреби, оплату праці працівників секторів освіти та охорони здоров’я, – зазначили у Мінфіні.

Раніше стало відомо, що Україна розраховує на багатомільярдну допомогу США у наступному році.

Також повідомлялося, що Україні необхідно 42 млрд доларів зовнішнього фінансування у 2024 році.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp