Фрідман програв суд щодо утримання особняка у Лондоні

Фрідман програв суд щодо утримання особняка у Лондоні

Фото: Getty Images

Вид на будинок Athlone House у Лондоні, який належить Михайлу Фрідману

Мільярдер домагався скасування заборони на використання заморожених коштів для обслуговування будинку Athlone House.

Високий суд Лондона не задовольнив позов російського підсанкційного мільярдера Михайла Фрідмана, який домагався скасування заборони використання своїх заморожених коштів для утримання особняка Athlone House на півночі британської столиці. Про це 26 жовтня повідомило агентство Reuters.

Фрідман подав до суду на британське управління фінансових санкцій (OFSI) після того, як воно відмовило йому витрачати 30 000 фунтів на місяць на обслуговування розкішного будинку, придбаного у 2016 році за 65 мільйонів фунтів. 

Крім того, бізнесмен мав намір витрачати 1850 фунтів стерлінгів на місяць на системи зв’язку, які, за його словами, регулюють роботу телефонів, інтернету, освітлення, опалення та безпеки.

Фрідман також хотів, щоб йому дозволили витрачати гроші на персонал, не пов’язаний з охороною, включно з водієм, у чому, за його словами, йому було відмовлено на тій підставі, що він може їздити на громадському транспорті.

За словами адвокатів бізнесмена, якщо йому не дозволять витрачати кошти на особняк, в якому зберігається колекція творів мистецтва вартістю 44 мільйони фунтів, він занепаде.

Британське управління фінансових санкцій вважає, що у випадку, якщо Фрідман отримає можливість витрачати 30 тисяч фунтів на місяць на підтримку особняка, він зможе вести такий спосіб життя, як до введення санкцій.

Суд також врахував, що OFSI вже дозволило мільярдеру спрямовувати на утримання особняка значні суми: близько 760 тисяч фунтів на рік і близько 1,4 мільйона фунтів для покриття боргів, що накопичилися в минулому.

Адвокати Фрідмана заявили на слуханні, що він хоче повернутися до Британії, але суддя зауважив, що це неможливо, оскільки бізнесмен включений до списку санкцій.

Нагадаємо, російський олігарх, чиї статки журнал Forbes оцінює в 12,8 мільярда доларів, перебуває під санкціями Великобританії з березня 2022 року.

В Україні Фрідмана звинуватили у фінансуванні російських військ та відмиванні грошей.

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp