FIE розгляне скаргу щодо членства російської федерації фехтування – “Ілляшев та Партнери”

FIE розгляне скаргу щодо членства російської федерації фехтування –  Ілляшев та Партнери

Фото: надане рекламодавцем

7 листопада 2023 року відбудуться перші слухання в межах розгляду Дисциплінарним Трибуналом Міжнародної федерації фехтування (FIE) скарги Федерації фехтування України про виключення російської федерації фехтування з FIE.

Про це повідомила прес-служба юридичної фірми “Ілляшев та Партнери“, що представляє інтереси Федерації фехтування України.

Федерація фехтування України подала дисциплінарну скаргу про виключення російської федерації фехтування з FIE ще 15 червня 2023 року, оспорюючи створення російською федерацією фехтування своїх осередків на тимчасово окупованих територіях України, що є порушенням норм міжнародного права, суверенітету України та статуту FIE.

Після тимчасової окупації та анексії Донецької та Луганської областей, міста Севастополя та Криму, російська федерація фехтування, виконуючи інструкції уряду країни-агресора, включила до свого складу так звані “регіональні федерації фехтування”, які знаходяться та зареєстровані на тимчасово окупованих територіях України.

У своїй скарзі, допомогу у складенні якої надавали адвокати юридичної фірми “Ілляшев та Партнери”, Федерація фехтування України зауважує, що такі дії російської федерації фехтування позбавляють її статусу неурядової організації, а отже російська федерація фехтування стає суб’єктом міжнародно-правової відповідальності.

 “Російська федерація фехтування привласнила законно діючі українські регіональні федерації фехтування шляхом включення їх до структури російської федерації фехтування. Таке беззаперечне виконання наказів російського уряду не відповідає заявленому незалежному та неурядовому статусу російської федерації фехтування, – наголошують у Федерації фехтування України. – Це свідчить, що російська федерація фехтування повністю підконтрольна уряду, а отже повинна розцінюватись як структурний підрозділ російського уряду”.

Федерація фехтування України просить FIE виключити зі свого складу російську федерацію фехтування та відсторонити її від участі у бідь-яких заходах, які належать до сфери фехтування, під егідою FIE.

Нагадаємо, раніше юридична фірма “Ілляшев та Партнери” в інтересах Федерації фехтування України подала скаргу на Міжнародну федерацію фехтування до Міжнародного Олімпійського Комітету (МОК) через дії Міжнародної федерації фехтування, спрямовані на повернення до участі у міжнародних змаганнях російських та білоруських фехтувальників. Юридична фірма “Ілляшев та Партнери” представляє інтереси Федерації фехтування України pro bono.