Китайська Country Garden вперше допустила дефолт за доларовими бондами

Китайська Country Garden вперше допустила дефолт за доларовими бондами

Фото: Getty Images

Житловий район Country Garden у Суцяні

Забудовник має величезний борг на тлі широкої кризи ринку нерухомості, яка уразила другу за економіку світу.

Китайський забудовник Country Garden Holdings Co. вперше допустив дефолт щодо доларових облігацій. Про це 25 жовтня повідомило агентство Bloomberg.

Зазначається, що компанія не здійснила виплати відсотків за боргом на суму 15,4 мільйона доларів у термін, що настав 17 вересня, і не змогла зробити цього протягом 30-денного пільгового періоду, що завершився минулого тижня.

Той факт, що Country Garden не здійснила виплати відсотків за боргом у пільговий період, є дефолтом, йдеться у повідомленні довірчого управителя Citicorp International Ltd. для власників облігацій.

Раніше цього місяця Country Garden заявила у відповідь на запит агентства, що “ймовірно, не зможе своєчасно виконати” зобов’язання щодо всіх доларових бондів у зв’язку з “глибокою корекцією китайського ринку житла та спадом продажів”.

На забудовника чекає реструктуризація заборгованості, яка загалом складає близько 186 мільярдів доларів. Таким чином компанія входить до найбільших світових боржників серед забудовників.

За підсумками торгів у Гонконгу в середу, 24 жовтня, акції Country Garden подешевшали на 2,8%, з початку поточного року їх вартість впала на 74%.

За даними агентства, протягом кількох років компанія була найбільшим забудовником у КНР за обсягом продажів, перш ніж у 2023 році опустилася на сьоме місце. Незважаючи на це, нещодавно у неї було понад 3000 житлових проектів і близько 70 000 співробітників.

Як пише Bloomberg, банкрутство Country Garden матиме серйозні наслідки для китайського ринку нерухомості, який четвертий рік поспіль переживає боргову кризу.

Нагадаємо, у квітні МВФ дав найгірший прогноз для світової економіки за останні тридцять років. 

Чи відновився ринок нерухомості до довоєнних показників

Новини від Корреспондент.net в Telegram та WhatsApp. Підписуйтесь на наші канали https://t.me/korrespondentnet та WhatsApp