Схема вакцинації цуценят: коли починати робити щеплення

Схема вакцинації цуценят: коли починати робити щеплення

Фото: надане рекламодавцем

Новонароджені цуценята отримують антитіла від матері. Згодом такий набутий імунітет слабшає, і молодий собака стає вразливим для небезпечних і навіть смертельних захворювань.

Щоб уберегти улюбленця та забезпечити йому здорове майбутнє, здійснюється кількаетапна вакцинація цуценяти, а надалі власник має дотримуватися графіку щорічної ревакцинації.

Навіщо робити щеплення цуценяті

Вакцинація допомагає підготувати імунітет цуценяти до протидії хвороботворним бактеріям, інфекції, паразитам і вірусам. Вона «вчить» імунну систему визначати збудника захворювання та давати йому відсіч. Але це не вічний захист від хвороби. Вакцинацію необхідно оновлювати, і для цього існує спеціальна схема щеплень цуценяти.

Що вводять цуценяті під час щеплення

Вакцина містить антигени. Вони імітують збудник захворювання, від якого вакцинують собаку. Антигени не призводять до появи хвороби, але м’яко стимулюють імунну систему розпізнавати зараження збудником. Навіть якщо карантин буде недотриманий і  цуценя захворіє з неповним комплексом щеплень, коли захист не встиг достатньо сформуватися, імунітет вашого улюбленця впорається із хворобою або, принаймні, негативні наслідки буде мінімізовано.

Чому цуценяті потрібно кілька щеплень

Для формування у цуценяти сильного, стійкого імунітету проти небезпечних захворювань здійснюють низку щеплень з урахуванням віку тварини та дати попередньої вакцинації. За один візит до ветеринарного лікаря кілька доз однієї вакцини не вводять, а дотримуються розробленого графіка.

Графік вакцинації містить перелік обов’язкових вакцин. Окрім того, існують додаткові щеплення, які можуть бути призначені, зважаючи на стиль життя собаки, особливості місцевості та сусідство з іншими тваринами. Детальнішу інформацію щодо щеплень додатковими вакцинами може надати ветеринарний лікар.

Схема щеплень цуценяти

Перші обовʼязкові (базові) щеплення цуценя отримує у віці 6-8 тижнів. Це вакцини проти парвовірусу собак, вірусу чуми собак, парагрипу та аденовірусу собак (інфекційного гепатиту). Повторні щеплення від цих захворювань здійснюють що два або що чотири тижні, поки тварина не досягне віку 16 тижнів або більше. Ревакцинацію виконують у шестимісячному віці або у рік.

Перше щеплення від сказу цуценя отримує у 12 тижнів з ревакцинацією у 12 місяців. 

Серед рекомендованих (додаткових) щеплень можуть бути, наприклад, вакцини від лептоспірозу, хвороби Лайма, вольєрного кашлю.

Що буде з цуценям, якщо не проводити вакцинацію за схемою

Імунітет, отриманий з молоком матері, пасивно захищає організм цуценяти до 8-12 тижнів. Поки цей захист діє, імунітет молодого собаки не виробляє антитіла самостійно. Вік 6-8 тижнів вважається кращим періодом для початку вакцинації та отримання твариною перших базових щеплень. Але після перших введених вакцин не можна бути повністю впевненим, що у цуценяти виробився імунний захист. Повторні щеплення (ревакцинація) підвищують цю ймовірність.

Вакцинація необхідна не лише для того, щоб цуценя залишилося здоровим. Вона запобігає передачі захворювання іншим тваринам і людям. Крім того, відмітка про щеплення потрібна для подорожей Україною та за кордон, перебування в зооготелях, відвідування грумерських салонів, а також участі у виставках та змаганнях.

Як стежити за розкладом ревакцинації

Рекомендується скласти власний графік щеплень, ґрунтуючись на консультації з ветеринаром. Відповідальний лікар чи клініка, де проводиться процедура, зазвичай нагадують про час наступного візиту.

Хороше здоров’я — один із найважливіших компонентів щасливого життя вашого улюбленця. Про тварину нескладно дбати, якщо регулярно відвідувати ветеринарного лікаря для профілактичного обстеження та вчасно робити всі необхідні щеплення.