Червоне чи біле: яке обрати до найулюбленіших страв

Червоне чи біле: яке обрати до найулюбленіших страв

Фото: надане рекламодавцем

Вино – один з найдавніших у світі напоїв, який чудово смакує самостійно й водночас є невід’ємним доповненням до гарної вечері.

Що треба знати, щоб отримати максимальну насолоду від нектару богів.

Хтось віддає перевагу білому, хтось – червоному. Напівсолодкому чи сухому – все це лише справа смаку. Однак є деякі загальні правила і традиції, які допоможуть поєднати страви та напої таким чином, щоб вони максимально доповнювали та розкривали смак один одного.

Різниця при виробництві білого та червоного вина

Багато хто думає, що біле вино виготовляють зі світлих сортів винограду, а червоне – з темних. Насправді ж колір вину надає шкірка, і біле вино також може бути виготовлене з темних сортів винограду.

При виготовленні білого вина з винограду віджимається сік і відстоюється. Далі в нього додають винні дріжджі для бродіння. Після бродіння виноградного цукру майже не залишається, тож вино стає “молодим сухим”, яке розливають у спеціально підготовлені пляшки.

Червоне вино отримує свій яскравий колір завдяки шкірці червоного винограду. А для того щоби букет був насиченим, червоне вино, яке починає бродити, потрібно весь час помішувати. І лише після того, як буде досягнуто бажаного кольору сусла, його проціджують, напій відправляється бродити в резервуари, звідки після фільтрації потрапляє в цех розливу.

Торгова марка La Cantina від одного з найвідоміших українських виробників алкогольної продукції “АБК Дніпро” пропонує червоне і біле вино, виготовлене за класичними технологіями. В портфелі компанії чотири види вина – біле сухе, біле напівсолодке, червоне сухе та червоне напівсолодке.

Біле сухе – Vino Secco Bianco – вироблено з сортів Аліготе та Шардоне, має легкий аромат меду, ледь вловимий смак зеленого яблука й солом’яний колір. Напівсолодке – Vino Dolce Bianco – виготовлене з винограду сорту Шардоне, має золотистий колір і фруктовий букет персика та манго. Напівсолодкі вина La Cantina містять натуральний концентрований виноградний сік, в якому залишився природний цукор.

Основою для червоного сухого вина – Vino Secco Rosse – є виноград сорту Каберне Совіньйон. Напій має рубіновий відтінок та пікантний смак червоних ягід. Vino Dolce Rosse – напівсолодке, вироблено із сорту Мерло, відрізняється насиченим бордовим кольором та ароматом з нотками смородини і сливи.

Як і з чим подавати

Вино та їжа – нерозлучні друзі, а правильно підібрані один до одного, вони зможуть повною мірою розкрити свої смакові особливості.

Один з найпопулярніших і найдавніших принципів поєднання їжі та вина – за кольором. Наприклад, до білих сортів риби, морепродуктів, білого м’яса та овочів найчастіше підійде сухе біле вино, а до страв з червоного м’яса – стейків, реберців, страв з дичини, хамону та копченостей – сухе червоне.

Напівсолодкі вина також можна поєднувати з основною стравою, але традиційно їх подають з сиром, ковбасами, а також із легкими десертами, фруктами та ягодами.

Важливе правило – температура вина при подачі. Червоне подають охолодженим до 15-16 градусів, біле – до 10-12. Напівсолодкі вина можуть бути на 1-2 градуси теплішими. Пити вино бажано з келихів із вигнутими краями, наповнених трохи менш як на половину, і тримати виключно за ніжку.

Цікаві факти

Помірне вживання вина може знижувати ризик розвитку інсульту, інфаркту і серцево-судинних захворювань на 25-40%. Також червоне вино допомагає запобігти хворобам Альцгеймера і Паркінсона.

Енологія – наука про вино і виноробство. А енотерапія – це метод лікування різних захворювань і зміцнення здоров’я за допомогою спеціально підібраних вин. Ще з давніх часів знахарі використовували вино для лікування, а в 1994 році французькі вчені ввели це поняття як розділ медицини.

Вино містить незамінні амінокислоти, вітаміни та мікроелементи. А завдяки наявності поліфенолів маски для обличчя з вина використовують в антивіковій б’юті-терапії.

Відносно безпечною дозою вина вважають один бокал (150 мл) для жінок і два – для чоловіків.

1