“Було б добре, щоб твій тато загинув, а Росія переможе”: у польських школах зростають випадки булінгу українців

Син українки в Польщі відмовляється йти до школи через образи та цькування від однокласників.

За словами мами, вони побажали, щоб його батько загинув на війні. Але такі випадки непоодинокі. Про це пише польське видання TokFM.pl.

Що сталося між українцями та поляками

Олена з Києва проживає із сином у Польщі. Вона та інші українські біженці починають частіше зіштовхуватися з мовою ворожнечі.

“Мій син почув від хлопців, що було б добре, якби його тато він на війні загинув. Були й інші дуже неприємні слова, які я навіть не хочу цитувати”, розповіла жінка.

Вона розповідає, що тепер її син не хоче повертатися до польської школи з вересня, адже боїться, що знову стане жертвою булінгу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Зеленського зробили заяву про взаємини між Україною та Польщею після війни

Учні інших класів також чують неприємні на їхню адресу висловлювання.

“Кілька хлопців неодноразово казали мені, що вони за Росію, щоб я повертався в Україну і воював. Сміялися, що Росія переможе”, розповідає учень початкової школи Микола.

Українка Ірина живе в Польщі понад рік і чує деяку критику, яка особливо стосується мови.

“Коли я розмовляю з кимось українською, наприклад на автобусній зупинці, чую коментар: “Це Польща, і тут люди говорять польською”. Я ходила на курси та вчилася, але все одно роблю помилки. Інколи мені не вистачає польських слів, у мене теж східний акцент”, пояснює українка.

Вона додає, що деяким людям не подобається її акцент. Але разом із тим Ірина зазначає, що не вона обрала переїхати в Польщу та що це не відпустка жінка втекла від війни.

Польські аналітики вважають, що мова ворожнечі може бути особливо активною через вибори, до яких готується Польща. Ходять чутки, що одним із кандидатів у Сейм держави є антиукраїнська партія.

1 серпня стало відомо, що МЗС України викликало посла Польщі в Україні Бартоша Ціхоцького через висловлювання Марчина Пшидача, керівника офісу з питань міжнародної політики в адміністрації польського президента. Пшидач заявив, що Україні “варто було б почати цінувати роль Польщі”.

У відповідь заступник керівника Офісу президента Андрій Сибіга сказав, що підтримка України зброєю “це не благочинність, а інвестиції у безпеку Польщі”.

1 серпня МЗС Польщі викликало посла України.

Президент України Володимир Зеленський заявив, що жодні політичні миттєвості не зіпсують відносини між українським і польським народами, а емоціям варто охолонути.