В СБУ розказали, як і навіщо перевербовують російських агентів

Служба безпеки України викрила упродовж минулого року понад 300 російських агентів і частину з них навіть змогла перевербувати.

У певні моменти інформатори окупантів піддаються “перешнуровуванню”, заявив очільник СБУ Василь Малюк в інтерв’ю журналісту Дмитру Комарову. У такому разі зрадники можуть не потрапити на лаву підсудних.

“Спецслужба використає їх, щоб дезінформувати ворога і якось на нього вплинути. Але для себе потрібно розуміти, що ворожий агент це не завжди людина в кайданках на лаві підсудних. Але є і ті, хто отримав від 13 до 15 років позбавлення волі. Згідно з українським законодавством, за державну зраду”, зазначив він.

Якщо людина піддається вербуванню, то СБУ зазвичай намагається використати її у своїх цілях, наголосив Малюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: СБУ створила підрозділ для диверсій у тилу росіян

Глава СБУ назвав серед затриманих російських агентів за минулий рік кума російського диктатора Володимира Путіна Віктора Медведчука та керівника мережі ворожих агентів на прізвисько “Професор” із Одеси. Члени цієї мережі збирали інформацію про військові та стратегічні об’єкти на території всієї країни.

Українські “очі” на тимчасово окупованих територіях є повсюди. Після деокупації на півдні залишилося багато колаборантів, тому їх обов’язково відпрацьовували спецслужби. Через спеціальні технічні засоби здійснювалася постійна робота. Голова Служби безпеки України Василь Малюк розповів про діяльність СБУ у Херсоні після деокупації.