Малюк повідомив нові факти про роботу Медведчука на російську ФСБ

Звинувачений у державній зраді колишній нардеп Віктор Медведчук працював на п’яту службу ФСБ Росії.

Це підрозділ російської спецслужби, що займався питаннями Україною. Вони навіть розробили план “Промінь” щодо своїх дій в Україні. Про це у коментарі журналісту Дмитру Комарову розповів голова Служби безпеки України Василь Малюк.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Малюк розказав про діяльність СБУ на окупованих територіях

За його словами, у матеріалах справи є докази того, що Медведчук своєю рукою вносив корективи до плану дій російської спецслужби в Україні. Йшлося про їхнє глибоке проникнення, подальше створення окупаційних режимів на території України тощо.

“Ми не можемо не згадати в цьому випадку і резидента “Професора”. Це персонаж, який працював в Одесі, там же й проживав. Він був резидентом, в нього на зв’язку стояли інші агенти, які знаходилися в інших областях України, збирали інформацію, передавали її “Професору”, а той передавав її ворогу”, ‒ розповів Малюк.

У квітні 2022 року президент Володимир Зеленський повідомив про затримання Віктора Медведчука. Спецоперацію провела СБУ. Медведчук переховувався 48 днів.

Торік у вересні Медведчука передали росіянам в рамках обміну під час звільнення з російського полону 215 українських захисників.