Українські полярники досліджують велетенський скелет

Українські полярники досліджують скелет синього кита.

Його виявили на острові Расмуссен в районі антарктичної станції “Академік Вернадський”, повідомляє Національний антарктичний науковий центр.

“Уявіть собі: довжина тіла кита з острова Расмуссен, а це доросла самка, становить до 27 метрів (це висота 9-поверхового будинку), а вага від 130 тонн”, кажуть полярники.

Нижня щелепа кита має довжину 5-6 м.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Полярники на відео показали пташеня головного пернатого хижака Антарктики

Дослідники реконструювали точні розміри тварини, створивши тривимірну реконструкцію кістки щелепи за допомогою метода фотограмметрії. Зйомку об’єкта з близької відстані та загальні плани з дрона забезпечив біолог Сергій Глотов.

“І ось які результати були отримані. Представляємо невелику тривимірну діораму, що містить нижню щелепу кита та оточуючі об’єкти. Її створив Світозар Давиденко науковець з Інституту зоології. Як зазначили самі зоологи, останнє фото з набору, використаного для створення моделі, тут надане для масштабу”, йдеться у повідомленні.

Вчені далі проведуть масштабування моделі та віртуальне “склеювання” кістки для точного визначення повної довжини кита й інших його особливостей.

Сині кити сильно постраждали від китобоїв. Чисельність популяції оцінюють у 10-25 тис. особин, що становить лише 3-11% від чисельності китів 1911 року.

Українські полярники показали, як молоде тюленя Ведделла позіхає і ніжиться неподалік антарктичної станції “Академік Вернадський”, доки дослідники знімають його на камеру.

Особини цього виду родини тюленевих здатні триматися у водах Антарктики протягом року й добре пристосовані до плавання під кригою, навіть у зимовій темряві.

Відео оприлюднив Національний антарктичний науковий центр у Facebook.