Просування росіян у Бахмуті загальмувалося – оновлені карти бойових дій

Темпи боїв на бахмутському напрямку знизилися.

Українські захисники продовжують контратакувати на флангах Бахмута, повідомляє Інститут вивчення війни (ISW).

ЗСУ утримують позиції в укріпрайоні біля пам’ятника МіГ-17 у західній частині міста. Українські сили просунулися на 200-400 метрів уздовж флангів і досі контролюють низку будівель та укріплень у південно-західній частині Бахмута, повідомив речник Східної групи військ України полковник Сергій Череватий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Бої не вщухають: у Генштабі повідомили нову інформацію з фронту

Російські війська вели безуспішні наступальні дії поблизу Хромового (безпосередньо на захід від Бахмута).

Водночас російський “воєнкор” стверджував, що українські сили просунулися поблизу Ягідного (1 км на північний захід від Бахмута) і що російські сили безуспішно атакували поблизу Григорівки (8 км на північний захід від Бахмута) та Іванівського (безпосередньо на захід від Бахмута).

Інший військовий блогер спростував повідомлення про те, що українські сили досягли успіхів під час контратак на північний захід і південний захід від Бахмута, і оцінив, що наступ Росії з Бахмута в напрямку Іванівського чи Богданівки залишається малоймовірним.

23 травня російські війська продовжили наступ на лінії Авдіївка-Донецьк. У Генштабі України повідомили, що українські війська відбили російські атаки поблизу Авдіївки, за 13 км на північ від Авдіївки в районі Новокалинового та в межах 14 км на захід від Авдіївки в районі Сіверного, Водяного та Первомайського.

Повідомляється, що українські сили також відбили численні напади на Мар’їнку (приблизно 24 км на південний захід від міста Донецьк). Речник Таврійського напрямку ЗСУ Валерій Шерешень заявив, що російські війська зосереджують зусилля на наступі на Авдіївку та Мар’їнку, і повідомив, що на цих двох ділянках відбулося 19 бойових зіткнень.

Російське джерело стверджувало, що російські сили проводили штурмові операції біля Первомайського, на південно-західному підступі до Авдіївки, у Мар’їнці та на Красногорівському напрямку (приблизно 20 км на захід від Донецька). На відео з геолокацією, опублікованому 23 травня, видно, як підрозділи 287-го окремого стрілецького батальйону 1-го армійського корпусу діють на південь від Авдіївки.

Російські війська 23 травня не проводили наступальних дій на південний захід від Донецька.