Росія активно виводить з Білорусі свої підрозділи – ДПСУ

Останнім часом РФ активно виводить з Білорусі свої підрозділи.

Цих окупантів вивозять у Росію, а потім перекидають на Схід України. Про це розповів речник Державної прикордонної служби Андрій Демченко в телемарафоні “Єдині новини” 15 травня, передає Gazeta.ua.

“Кількість російських військових у Білорусі могла досягати 10-11 тисяч. Але як правило ті підрозділи, які пройшли підготовку, Росія виводила на територію своєї країни, щоб поповнити свої сили на Сході нашої країни. Останнім часом більше виводять підрозділів із Білорусі, а поповнення підрозділів, що вийшли, практично не відбувається”, сказав Демченко.

За його словами, нині у Білорусі перебуває близько 2,5 тис. російських військових. Вони переважно дислокуються на полігонах і займаються підготовкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: “Зі зброєю в руках захищатимуть країну”: у Білорусі назвали кількість силовиків

“Але та кількість російських військовослужбовців на цей момент нижча, ніж було кілька місяців тому”, зазначив Демченко.

Українські військовослужбовці продовжують контролювати ситуацію на кордоні із Білоруссю. На сьогодні у сусідній країні не фіксують ворожого угрупування, яке могло б спробувати прорвати кордон .

“Ситуація по кордону з Білоруссю залишається повністю контрольованою. Ми не відзначаємо з іншого боку кордону, що Росія має необхідне угруповання, яке могло б зробити вторгнення на територію нашої країни”, сказав Демченко.

Від початку повномасштабної агресії Росія використовувала територію Білорусі як плацдарм для атак на Україну. Звідти 24 лютого 2022 року наступали російські загарбники. Для здійснення авіанальотів проти України російська армія залучила практично всі аеродроми Білорусі.