В ЄС зробили заяву про взаємодію з Китаєм для завершення війни в Україні

Європейський союз готовий взаємодіяти з Китаєм для припинення війни в України.

Однак, у Брюсселі застерігають, що Пекін може скористатися поразкою Росії. Про це заявив глава дипломатії ЄС Жозеп Боррель, повідомляє Financial Times.

Він надіслав приватний лист міністрам закордонних справ країн ЄС. Боррель закликав країни-члени Євросоюзу знайти “узгоджену стратегію” боротьби з Китаєм на тлі “зростаючого націоналізму Пекіна і його боротьби з Вашингтоном”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Спецпредставник КНР зібрався до Києва і Москви

“Питання Китаю набагато складніше, ніж питання Росії. Ясно, що амбіції Китаю полягають у побудові нового світового порядку з Китаєм у його центрі… Поразка Росії в Україні не зіб’є з курсу Китаю. Китаю вдасться скористатися цією геополітичною перевагою”, ‒ зазначив Боррель.

Дипломат також наголосив, що ЄС готовий співпрацювати з Китаєм щодо припинення війни в України.

“Євросоюз вітає всі справді позитивні кроки з боку Китаю, спрямовані на пошук рішення”, ‒ наголосив Боррель.

Він також закликав звернути увагу на вплив Китаю на країни, що розвиваються.

“ЄС повинен усвідомлювати, що багато країн бачать геополітичний вплив Китаю як противагу Заходу і, отже, Європі. Вони намагатимуться зміцнити власний простір для маневру, не перебираючи сторони”, ‒ додав Боррель.

Євросоюз закликав Китай до активніших зусиль щодо досягнення миру в Україні. Телефонні переговори президента України Володимира Зеленського та китайського лідера Сі Цзіньпіна стали важливим кроком, заявив в Пекіні посол ЄС у Китаї Хорхе Толедо Альбінана.

Президент Володимир Зеленський наприкінці квітня провів першу розмову з китайським лідером Сі Цзіньпіном. Пізніше український президент розповів, що вони обговорили, як досягти “справедливого і стійкого миру” без територіальних компромісів з боку України.