В Іспанії фіксують аномальну спеку: країна готується до лісових пожеж

У четвер, 27 квітня, в Іспанії була зареєстрована найвища температура за весь квітень, яка досягла 38,8 градуса за Цельсієм.

Рекордну спеку зафіксували у місті Кордова, повідомляє The New York Times.

Екстремальна спека збіглася з тривалою посухою, яка вже виснажила водойми і висушила поля. А також змусила експертів і владу готуватися до більш раннього, ніж очікувалося, повернення пов’язаних зі спекою стихійних лих, таких як лісові пожежі.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Над Гамбургом нависла небезпечна хмара. Людей терміново евакуюють ЗМІ

“Це справді надзвичайна подія. Ми дуже здивовані такою температурою”, ‒ сказав іспанському телебаченню речник метеослужби країни Каєтано Торрес.

Причиною аномально високих температур є “надходження дуже теплої та сухої повітряної маси з Північної Африки”, яка просто висить над Іспанією і не надто рухається, повідомили у метеослужбі.

Навіть жителі Кордови, які звикли до дуже теплої весни, були здивовані надзвичайною квітневою спекою.

У Мадриді та його околицях влада працювала над тим, щоб допомогти лікарням, школам та медичним центрам впоратися з наслідками спеки. Зокрема забезпечували належне кондиціонування повітря. Також в місті вже відкрились басейни, обов’язкові для іспанської столиці влітку.

У березні в Іспанії сталася пожежа, через яку згоріли близько 4 тис. га лісового масиву. Надзвичайна подія сталася у містечку Вільянуева-де-Вівер, охопила село Ла-Гарсія.

Раніше ЗМІ повідомили, що схід Іспанії охопили лісові пожежі. Периметр гірської місцевості, спустошеної пожежою за кілька годин, становив близько 1 тис. га. До швидкого поширення пожежі призвела спека.