Припинити договори оренди: Вінницька облрада ухвалила рішення щодо російської церкви

Вінницька облрада на сесії 28 квітня ухвалила рішення про припинення договорів оренди нерухомості та земельних ділянок із РПЦ в Україні.

Депутати також заборонили будь-яке користування майном, що є спільною власністю територіальних громад області, релігійними організаціями російської церкви в Україні. Про це повідомляє Укрінформ.

Рішення “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій на території Вінницької області” підтримали 54 із 60 присутніх на сесії депутатів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Мінкульт розпочинає перевірку Почаївської лаври

Вінницькій ОВА облрада рекомендувала провести інвентаризацію земельних ділянок та наявних релігійних споруд, що перебувають у державній, комунальній та приватній власності і передані в користування релігійним організаціям РПЦ в Україні.

Депутати Вінницької облради також ухвалили звернення до Верховної Ради щодо невідкладного розгляду проєктів законів “Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій та “Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності в Україні релігійних організацій”.

Житомирська обласна рада 27 квітня заборонила діяльність РПЦ в Україні на території області. Таке рішення прийняли на сесії депутати.

У Тернополі 17 квітня заборонили користуватися земельними ділянками представникам Російської православної церкви.