Депутати з “Євросолідарності” готові взяти на поруки розвідника Романа Червінського

Народні депутати з фракції “Європейська cолідарність” Максим Саврасов та Михайло Бондар під час судового засідання щодо запобіжного заходу розвіднику Роману Червінському висловили готовність взяти його на поруки.

“Вчора суд обрав запобіжний захід у справі Романа Чевінського. На жаль, мені та колегам не вдалось взяти його на поруки. Обвинувачення закидає йому розкриття інформації щодо знаходження військових літаків на військовому літовищі Канатово. Аеродром двічі атакували ракетами до інценденту, що розслідується. Виявляється, що це таємниця лише для органів слідства, російський яндекс про літаки добре знає”, пише у Facebook Максим Саврасов.

“Я і Максим Саврасов були присутні на цьому суді і також хотіли взяти Романа на поруки. Всі докази, які озвучувала прокуратура, були розбиті захистом, чітко було доведено, що це була робоча група, затверджена вищим керівництвом для того, щоб можна було цей літак згідно закону, який ми прийняли 1 квітня минулого року, тобто за літак, за який можна було запропонувати військовослужбовцю рф 1 млн дол., доставити на цей аеродром. Тобто, це була група, яка працювала за погодженням керівництва. Тому ніяких зловживань з боку Романа не було. Я на цьому наголошував, коли виступав”, розповів після суду народний депутат Михайло Бондар.

“Суддя Чайка, яка закрила справу Татарова, яка, я нагадаю, до того вела справи по Ріфмастеру, по Юлії Кузьменко, по загибелі Шеремета, також не допускала народних депутатів до зали суду і закривала засідання, виконуючи чітку вказівку Офісу президента. Тому я вважаю, що це політична розправа над опонентами. Ми заявили, що будемо йти на апеляції, далі будемо приходити і відстоювати правду”, говорить Бондар.

Як зазначає народна депутатка Вікторія Сюмар, фабрикація справи проти полковника Червінського відкриває “скриньку Пандори”.

“Це не просто помста за Вагнергейт. Вдумайтеся, в чому його звинувачують? Як офіцер ССО він був учасником групи, яка здійснювала спецоперацію з вербовки російського пілота, аби він транспортував в Україну російський літак. Операція провалилася, як часто буває на війні. Червінський каже, що на його думку був витік інформації з ГУР. Аеродром, який був визначений точкою для прийому літака, обстріляли ракетами. Були загиблі серед тих, хто не спустився в сховище. Зараз йому шиють злочинну діяльність, яка призвела до матеріальних збитків (внаслідок бомбардування росіян) і загибелі людей (знову через російські ракети)”, зауважує Сюмар.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Розвідника Червінського взяли під варту

“Скажіть, а якщо група військових виходить на штурм позицій, втрачає техніку, людей, то це теж буде підставою для притягнення командирів до відповідальності? Тому це не просто помста. Це прямий натяк всім військовим будете говорити щось, що не подобається владі, всі можете сісти”, наголошує депутатка.

“Цікаво, чи означає це, що в нас вже зараз можна ставити питання про злочинну діяльність чи навпаки бездіяльність, яка призвела до небачених втрат економіки та найстрашніших людських втрат в ході цієї війни? У випадку з Червінським український суд сказав, що в бомбардуванні винний він, а не росіяни. А в Бучі, Маріуполі і всіх інших жахіттях теж винен хтось в Україні? Не росіяни?”, запитує Сюмар.

Шевченківський суд Києва взяв під варту колишнього розвідника Романа Червінського.

Його підозрюють у справі про спробу викрадення російського літака. Слідство вважає, що це призвело до обстрілу аеродрому “Канатове” на Кіровоградщині