“Ментально зірвалася”. Цуренко відмовилася грати з другою ракеткою світу з Білорусі через панічну атаку після розмови з президентом WTA

У коментарі порталу “Великий теніс України” Цуренко пояснила, що не змогла вийти на корт через зрив, причиною якого стала розмова з президентом Жіночої тенісної асоціації (WTA) Стівом Саймоном, яка відбулася кілька днів тому.

“Причиною відмови стала панічна атака. Офіційно буде написано “особисті причини”, але фактично це проблеми з диханням і, можна сказати, істерика”, – поділилася вона.

За словами 33-річної тенісистки, вона “була шокована тим, що почула” в розмові з главою WTA.

“У мене було багато запитань щодо допомоги українцям, і ми плавно перейшли до гострих тем, і я все це від нього почула. Я під враженням від усього цього просто ментально сьогодні зірвалася чесно кажучи”, – зізналася Цуренко.

За її словами, Саймон заявив, що хоча сам війну РФ проти України не підтримує, але протилежна думка і підтримка війни з боку тенісистів із Росії та Білорусі “не повинна її засмучувати”.

Президент WTA, каже Цуренко, також висловив упевненість в участі росіян і білорусів у тенісних змаганнях Олімпіади 2024 року – за тією самою схемою, за якою вони зараз беруть участь у тенісних турнірах. Він переконаний, що в цьому разі правила fair play та олімпійські принципи нібито не буде порушено.

“Я була абсолютно шокована цією розмовою і вже в минулій грі [проти Донни Векич] було неймовірно складно грати, складно зібратися і сьогодні, коли прийшов час іти на корт. У мене почалася панічна атака, я просто не змогла туди вийти. Дуже сподіваюся, що зможу всю цю інформацію перетравити і буду більш готова до наступного турніру”, – зазначила Цуренко.

BNP Paribas Open із серії WTA Premier Mandatory проводять на хардовому покритті в Індіан-Уеллсі. У 2023 році з 8-го до 19 березня. Призовий фонд жіночого турніру $8,4 млн.

Після того як Цуренко покинула турнір, єдиною українкою, яка продовжує виступи, залишилася Ангеліна Калініна (№29 WTA), яка в третьому колі зіграє проти Марії Саккарі з Греції (сьома ракетка світу).

Контекст:

Після російського вторгнення в Україну минулого року багато спортивних асоціацій почали відмовляти росіянам і білорусам в участі в їхніх змаганнях. Серед них були й організатори тенісного турніру Wimbledon, які 20 квітня оголосили, що усувають спортсменів із РФ і Білорусі від участі у змаганнях через повномасштабне вторгнення Росії в Україну.

Проте Асоціація тенісистів-професіоналів, Жіноча тенісна асоціація та Міжнародна тенісна федерація засудили таке рішення і позбавили Wimbledon рейтингових очок, а пізніше – оштрафували організаторів на $1 млн.

Як зазначає Championat, російські й білоруські тенісисти беруть участь у тенісному сезоні – 2023 лише в індивідуальних турнірах, виступаючи в нейтральному статусі без прапора, гімну і будь-якої згадки національної належності. Єдине змагання, куди не взяли білорусів і росіян, – це новий командний турнір United Cup.